تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۵:۵۳

 

ميل جنسي يكي از غريزه هاي ذاتي انسان است ، و مانند هر غريزه ديگر بايد به شيوه مناسب آن را ارضا كرد . تمايل جنسي مي تواند لذتبخش باشد و باعث خوشحالي و نشاط فرد شود . به عبارت ديگر ميل جنسي منبع شديدترين لذت انسان و منبع بيشترين اضطراب او است .

به نقل از سايت مشاوره جنسي فيليا ، ميل ﺟﻨﺴﯽ يعني ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺑﺮاي داﺷﺘﻦ ﯾﺎ ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺟﻨﺴﯽ اﺳﺖ . در زنان ميل جنسي ﺑﯿﺸﺘﺮ وابسته به احساس دروني زن ، تخيلات و خيال پردازي هاي او در مورد داستان هاي رمانتيك و عاشقانه است . و در مردان ميل جنسي با ديدن و محرك هاي بينايي شروع مي شود . اختلال ميل جنسي در مردان شامل ميل جنسي كم كار و در زنان ، اختلال ميل جنسي در زن است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/305/ميل-جنسي-در-مردان-و-زنان.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۷:۴۱


دلايل بيماري صرع شامل موارد زير مي باشد :

 1.  ژنتيك و ارث : جهش ژن باعث ايجاد اختلال در دريچه هاي ورود پتاسيم  وسديم مي شود .
 2.  ضربه به مغز
 3.  تولد زودرس و نارس
 4.  تب
 5.  نرسيدن اكسيژن به نوزاد هنگام تولد
 6.  سكته مغزي و تومور مغزي

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، براي شيوع صرع آمارهاي متفاوتي گزارش شده است ولي با توجه به منبع مورد استفاده ، شيوع اين بيماري در جوامع مختلف حدود 1 % مي باشد و از اين ميان به طور ميانگين 60 % صرع منتشر و 40 % صرع موضعي گزارش شده است . 

 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/325/علت-و-ميزان-شيوع-صرع.html

 

 

 

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۱:۱۵


مراحل سيكل پاسخ  جنسي ، شامل يك سري تغييرات جسمي و احساسي است كه در صورت ايجاد يك رابطه جنسي و خودارضايي به وجود مي آيد . اگر افراد آگاهي كامل از  بدن خود  در هر مرحله از چرخه بدانند  مي تواند رابطه خود را بهتر كنند  و اگر مشكل جنسي دارند مي توانند علت آن را بيابند و درمان كنند .

به نقل از سايت مشاوره جنسي فيليا ، سيكل عمل جنسي در مرد و زن شامل 4 مرحله است . به عبارت ديگر 4 مرحله پاسخ جنسي در مرد و زن شامل : ميل جنسي ، تحريك جنسي ، ارگاسم و فرونشيني است . هر كدام از اين 4 مرحله در صورتي كه خوب عمل نكند باعث مشكلي خاصي در فرد مي شود مثلاً اگر تحريك جنسي در مرد خوب صورت نگير مرد مبتلا به اختلال نعوظي مي شود يا اگر زنان خوب تحريك نشوند باعث مقاربت دردناك در آن ها مي شود .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/304/مراحل-چرخه-پاسخ-جنسي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۲:۵۶


صرع كوچك يكي از انواع صرع است كه بيشتر در كودكان سنين دبستان ديده مي شود و با اينكه كودك تشنج نمي كند ولي عواقب زيادي براي كودك دارد .

به استناد سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، فراموشي كه به غيبت معروف است مشخصه و نشانه اصلي صرع كوچك مي باشد . در صرع كوچك كودك ناگهان در حالتي كه هست باقي مي ماند و حركتش به كل متوقف مي شود و ممكن است حركات ساده را تند تند مثل چشك زدن ، شانه بالا ناداختن و انداختن قاشق از خود نشان بدهد . صرع كوچك چون در سنين دبستان و هم چنين به دفعات زياد اتفاق مي افتد ممكن است مشكلاتي را براي يادگيري كودك ايجاد كند .


براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/322/علائم-صرع-كوچك-و-تاثيرات-آن-بر-كودك.html

 

 

 

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۷:۰۵


مسائل جنسي از عوامل اصلي طلاق در ايران است . يكي از مسائل جنسي بحث كژكاري هاي جنسي است . در كژكارهاي جنسي فرد نمي تواند پاسخ جنسي مناسبي را ارائه دهد يا نمي تواند از تجربه جنسي لذت ببرد . براي تشخيص انواع كژكاري هاي جنسي فرد بايد حداقل 6 ماه علائم مشكل جنسي را داشته باشد . انواع كژكاري هاي جنسي شامل اختلال تأخير انزال ، اختلال نعوظي ، اختلال ارگاسمي در زن ، اختلال علاقه يا برانگيختگي جنسي در زن ، اختلال درد يا دخول تناسلي لگني ، اختلال ميل جنسي كم كار در مرد ، انزال زودرس ، كژكاري جنسي ناشي از مواد و دارو است

به نقل از سايت مشاوره جنسي فيليا ، شيوع انواع كژكاري هاي جنسي بسته به نوع مشكل فرد و سن او هم چنين جنسيت او بسيار متفاوت است . در ضمن علائم انواع كژكاري هاي جنسي بسته به مشكل فرد با يكديگر تفاوت دارد .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/301/انواع-كژكاري-هاي-جنسي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۵:۲۷


صرع بيماري مزمني است كه بر اثر مشكلات مغزي به وجود مي آيد و شدت نشانه هاي آن بستگي به نوع صرع دارد ؛ نشانه هاي صرع رواني حركتي  شامل علائم جسمي ، رواني و رفتاري دارد .

به استناد سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، در صرع رواني حركتي هوشياري هميشه از بين نمي رود ، گاهي انقباض از يك طرف بدن شروع شده و تبديل به صرع بزرگ مي شود . شروع حملات با انجام دادن حركات خودكار مثل جويدن ، پلك زدن ، راه رفتن در اتاق و بدون اراده راه رفتن در كوچه وخيابان است كه فرد آگاهانه آنها را انجام نمي دهد . صرع رواني - حركتي با تغيرات خلقي مثل پرخاشگري ، بي قراري شديد ، نا آرامي ، خرابكاري و حتي تجاوز و قتل و سرقت ممكن است همراه باشد .

 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :wwwheyvafamily.com/web/articles/view/320/علائم-و-درمان-صرع-رواني-حركتي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۴:۵۷

 

 اختلالات جسماني سازي مشكلاتي هستد كه در آن فرد مشكلات جسمي مانند كمر درد ، سردرد ، درد هاي معده  ، درد در ناحيه دست و پا ، درد زياد در هنگام قاعدگي ، تهوع ، استفراغ ، اشكال در خوردن ، احساس تنگي نفس ، فراموشي و ... دارد كه علت همه اين ها جسمي و عضوي نيست بلكه علت آن ها رواني است . به همين علت وقتي اين افراد نزد پزشك مي روند پزشك به آن ها مي گويد كه مشكل اعصاب دارند .  در واقع علت مشكلات جسمي آن ها مشكلات رواني مانند اضطراب ،و استرس و ... است .

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، اين مشكلات جسمي به علت نگراني است و شامل چند نوع اختلال است به عبارت ديگر انواع اختلالات نشانه جسماني و اختلالات مربوط شامل ؛ اختلال نشانه جسماني ، اختلال اضطراب بيماري ، اختلال تبديلي ، اختلال ساختگي ،  و عوامل رواني كه بر بيماري هاي جسماني تاثير مي گذارند . هم چنين علائم انواع اختلالات نشانه جسماني و اختلالات مربوط بسته به نوع مشكل مختلف است .  

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/299/انواع-اختلالات-نشانه-جسماني-و-اختلالات-مرتبط.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۹:۳۲

 

در اختلالات مرتبط با آسيب و عامل استرس زا ، فرد با واقعه يا حادثه اي بسيار آسيب زا و تهديد كننده كل وجود فرد مانند تجاوز ، زلزله  و ... مواجه مي شود . بسياري از افرادي كه در معرض يك رويداد آسيب زا يا استرس زا قرار گرفته اند ، به جاي اضطراب و يا نشانه هاي مبتني بر ترس ، برجسته ترين نشانه هاي مشكل  چون عدم لذت و ناراحتي ، عصبانيت و پرخاشگري نشان مي دهند .

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا ، استرس ، فشار رواني ، تنيدگي يك حالت ناخوشايند رواني است كه در افراد باعث تنش و اضطراب مي شود و  اين حالت يكي از ويژگي هاي اصلي در طيف انواع اختلالات استرس زا است ؛ انواع اختلالات مرتبط با آسيب و عامل استرس زا شامل : اختلال دلبستگي واكنشي ، اختلال آميختگي اجتماعي بازداري نشده ، اختلال استرس پس از آسيب ، اختلال استرس حاد ، و اختلالات سازگاري است . سن شروع انواع اختلالات مرتبط  با آسيب و عامل استرس زا بسته به نوع مشكل و اختلال متفاوت است

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/298/اختلالات-مرتبط-با-آسيب-و-عامل-استرس-زا.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۲:۲۶


رمز سوم از هفت رمز ازدواج موفق كه دكتر جان گاتمن بيان كرده است قدم برداشتن به سمت همديگر است . هر كدام از زوجين بايد كاري كنند كه طرف مقابل بداند برايش ارزش قائل هستيد و قدر تلاش هاي او را مي دانيد .

به گفته سايت مشاوره خانواده فيليا ، نزديك شدن زن و شوهر به هم پايه ارتباط عاطفي ، دلدادگي ، عشق و روابط زناشويي رضايت بخش است . زوجيني كه به يكديگر پشت نمي كنند و در كنار هم قدم بر ميدارند در حال پس انداز كردن در يك حساب عاطفي در زندگي مشتركشان هستند كه هنگام دعوا و تنش به كمشان مي آيد .

 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/319/رمز-سوم-ازدواج-موفق-؛-قدم-برداشتن-به-سمت-همديگر.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۲:۵۳

 

دليل هايي كه افراد براي ازدواج مطرح مي‌كنند روي فرآيند تصميم گيري ، ازدواج و نوع روابطه شان در زندگي مشترك ، بسيار تاثيرگذار است . بعضي از اين علت ها ناشي از تصورات غلط افراد از ازدواج است . بهتر است قبل از ازدواج افراد به اين دليل ها  بسيار دقت كنند  و واقع بين باشند ، تا در زندگي مشترك كمتر دچار مشكل شوند .

به نقل از سايت مشاوره پيش از ازدواج فيليا ، برخي از باورهاي غلط رايج درباره ازدواج شامل : اين مرد يا زن تنها فردي است كه مي توانم با او ازدواج كنم ، بعد از ازدواج همسرم را تغيير مي دهم .  ازدواج حلال تمامي مشكلات است ، بايد همسرم نمونه و كامل باشد ، ازدواج راهي براي درمان مشكلات رواني است ، ازدواج باعث بهتر شدن روحيه فرد مي شود ، براي فرار از مشكلات خانوادگي ازدواج  مي كنم ، براي ازدواج تنها عشق كافي است ، براي جلب رضايت والدين ازدواج  مي كنم ، براي فرار از شكست عاطفي قبلي ازدواج  مي كنم ،  ازدواج راهي براي رسيدن به راحتي ، و خوشبختي است ، بايد همسرم كاملاً با من متفاوت باشد ، پس از ازدواج هرگز برگشتي وجود ندارد ، براي ازدواج موفق بايد قبلاً با او دوست باشم ، قيافه همسرم اصلاً مهم نيست ، ازدواج يعني زنداني بودن و گرفتاري ، خودم اين ازدواج را انتخاب كردم پس بايد تحمل كنم .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/293/باورهاي-نادرست-در-ازدواج.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]