تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۷:۲۰

به استناد سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، ازدواج موفق هفت رمز دارد كه يكي از آنها آشنايي با دنياي دروني همسر و داشتن نقشه راه عشق است . و براي اينكه در اين باره به ديدگاه كامل و روشني دست يابيد مي توانيد از پرسشنامه نقشه راه عشق استفاده كنيد كه در اينجا فقط چند مورد از سوالات آن را مي اوريم :

1. ميتوانم بهترين دوستان همسرم را نام ببرم 
2. مي توانم بگويم همسرم اينك از چه نوع اضطرابي رنج مي برد 
3. اسامي كساني كه به تازگي باعث رنجش همسرم شده اند مي دانم 
4. مي توانم تعدادي از آرزوها و رويهاي زندگي همسرم را عنوان كنم 
5. من با باورها و عقايد مذهبي همسرم آشنايي دارم 

براي مطالعه و دريافت متن كامل پرسشنامه روي لينك زير كليك كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۱۵:۵۴

كليد معماي ازدواج هاي موفق اين است كه زوجين در زمان صلح و آرامش زمانشان را چگونه سپري مي كنند . اساس هفت رمز ازدواج موفق كه دكتر جان گاتمن به آنها اشاره مي كند اين است كه زوجين بتوانند به روابط دوستانه شان استحكام ببخشند . 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، هفت رمز ازدواج موفق كه جان گاتمن پيشنهاد مي كند شامل موارد زير مي باشد : 

نقشه راه عشق خود را اصلاح و تقويت كنيد

حس دلبستگي و تمجيد را در خود تقويت كنيد

به جاي پشت كردن به همديگر به سمت همديگر قدم برداريد 

بگذاريد همسرتان بر شما نفوذ داشته باشد

مشكلات حل شدني را حل كنيد 

بر موانع غلبه كنيد

تحقق مفهوم مشاركت


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك نماييد : 


www.heyvafamily.com/web/articles/view/288/هفت-رمز-ازدواج-موفق.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۰۲:۲۳

افرادي تيزهوش هستند كه در آزمون ها هوشي نمره بالاتر از 130 كسب مي كنند . كودكان تيزهوش ، بهره هوشي ، خلاقيت و ويژگي هايي دارند كه آنها را از ساير همسالانشان جدا مي كنند . 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ،  انواع تيزهوشي شامل موارد زير مي باشد : 

تيزهوش هاي خلاق : اين افراد هوش زيادي دارند و علاوه بر آن استعداد زيادي در به وجود آوردن اثار هنري دارند . 
تيزهوش هاي درس خوان : اين افراد به خواندن كتاب علاقه زيادي دارند ، از حل مسائل لذت مي برند و در نويسندگي مهارت دارند . 

تيزهوش هاي حرفه اي : اين افراد در يادگيري اعداد توانايي بيشتري دارند و علاقه زيادي به ساختن اشيا و كارهاي دستي دارند . 

تيزهوش هاي كم پيشرفت : اين كودكان با وجود هوش زيادي كه دارند و در آزمون هاي هوش نشان داده شده در يادگيري موفق نيستند .


براي مطاالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvafamily.com/web/articles/view/287/انواع-تيزهوشي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۵۷:۱۳

دون ژوان شخصيتي افسانه اي است كه كه به زنان تمايل شديد جنسي دارد و فردي بي بند و بار و زن باره است . اين فرد داراي خودشيفتگي و اعتياد جنسي شديد است و گفته مي شود كه دليل اين رفتار اغلب عقده حقارت و پوچي دروني فرد است . 

به استناد مشاوره جنسي فيليا ، دون ژوان ها اغلب از نظر ظاهري خوشتيپ هستند و مي دانند كه چطور با چرب زباني يك زن را گول بزنند و اغلب بعد از برقراري رابطه جنسي آن زن را ترك مي كنند به همين دليل گفت مي شود كه دون ژوان ها اعتياد جنسي دارند. 

مردي با اختلال شخصيت دون ژوان نه كسي را دوست دارد و نه مي خواهد از طرف كسي دوست داشته شود و نوعي حس بدبيني و پارانوييد به كسي كه پيغام عاشقانه اي به او مي دهد دارد . 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/284/اختلال-شخصيت-دون-ژوان.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۰:۰۵

صرع در لغت به معناي غافلگير كردن است و در زبان عاميانه به آن تشنج نيز گفته مي شود ولي در اصل تشنج فقط يكي از نشانه هاي صرع است . انواع صرع ، ويژگي ها و سن شروع آن متفاوت است و در هر نوع صرع نشانه هاي خاصي ديده مي شود .

به گفته روانشناسي كودك فيليا ، صرع يا اپي لپسي اختلال مزمن و طغيان عمل مغزي است كه به علت تخليه الكتريكي نامتعارف و متناوب نورون هاي مغزي بروز مي كند و علائم آن حملات ناگهاني و موقت ، بيهوشي و تشنج متناوب است . 

صرع بر طبقه بندي هاي گوناگوني دارد كه به يكي از آنها اشاره مي كنيم كه شامل سه نوع صرع است :

صرع بزرگ يا صرع تشنجي 

صرع كوچك 

صرع رواني حركتي 


براي مطالعه ويژگي ها و انواع ديگر صرع به لينك زير مراجعه نماييد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/306/صرع-چيست-،-ويژگي-ها-،-سن-شروع-و-انواع-آن.html 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۳:۳۸

دكتر جان گاتمن از روانشناسان حوزه زوج است كه با تجربه و تحقيقاتي كه داشته با مشاهده يك زوج مي تواند پيش بيني كند كه ازدواج آنها دوام خواهد داشت يا به زودي طلاق مي گيرند . 

به استناد سايت مشاوره خانواده فيليا ، شش نشانه منتهي شدن ازدواج به طلاق شامل موارد زير مي باشد كه به نشانه هاي پيش بيني كننده طلاق معروفند :

1 . شروع تند و خشن براي صحبت كردن : زماني كه يكي از زوجين براي آغاز صحبت از اتهام ، تحقير و توهين استفاده مي كند بحث با شكست رو به رو شده و با دعوا تمام مي شود . 

2. تعاملات منفي : اين چهار نوع تعامل منفي در رابطه خطر افرين است : انتقاد نادرست ، تحقير ، حالت تدافعي گرفتن ، اشكال تراشي و ايراد گرفتن

3. طغيان كردن يكي از طرفين :طغيان كردن يعني ارتباط با همسرتان منفي و شكننده است و به يك باره خود را نشان مي دهد .

4. زبان بدن : زماني كه يكي از طرفين در بحث طغيان مي كند نشانه هاي فيزيولوژيكي بروز مي دهد و اگر نتواند انها را كنترل كند منجر به دعوا و خاتمه بحث مي شود 

5. تلاش هاي اصلاحي شكست خورده : اين تلاش ها استفاده از هر روشي براي دور نگه داشتن هيجانات منفي خزنده از زندگي است 

6. خاطرات بد : آخرين نشانه طلاق زماني است كه همسران خاطرات گذشته شان را با ديدم نفي به ياد مي آورند . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيدwww.heyvafamily.com/web/articles/view/281/نشانه-هاي-پيش-بيني-كننده-طلاق.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۹:۱۷

يكي از مهمترين و حساس ترين تصميمات زوجين ، برنامه ريزي براي بچه دار شدن است . بچه دار شدن همراه شيريني و لذتش تا حدودي همراه با استرس و اضطراب است . چون مسوليت تربيت فرزند مسوليت كمي نيست و نياز به آمادگي جسمي ، روحي ، رواني و مالي دارد .

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، زوجين بايد قبل از بارداري زن به برخي نكات توجه كنند از جمله اين موارد : استرس خود را مديريت كنند  ، از مواجهه با  مواد شيميايي  خودداري كنند ، اصلاً مصرف سيگار ، الكل و ديگر مواد مخدر نداشته باشند . هم چنين تغذيه سالم و سرشار از مواد مغذي داشته باشند و هم چنين قبل از اقدام به بارداري خانم ها بايد وزن خود را كنترل كنند چون هم چاقي و هم لاغري مادر تاثير مضر برسلامت جنين دارد .

 

 


براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/274/برنامه-ريزي-براي-بچه-دار-شدن.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۰:۱۲

در حال حاضر مشكلات زندگي روزمره ، مسائل كاري و خانوادگي و ... باعث افزايش مشكلات رواني در افراد شده است ، هم چنين آگاهي و بينش ما افزايش يافته و به دنبال پيدا كردن راه چاره اي هستيم تا با سريع ترين راه ممكن مشكلمان را حل كنيم . استفاده از يك مشاوره روانشناسي تلفني كه در هرزماني بتواند به ما كمك كند تا با فشار رواني مان كنار بياييم يكي از بهترين راه حل هاست . به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، استفاده از مشاوره تلفني مزاياي زيادي دارد كه شامل مورد زير مي باشد : هميشه و در هرجايي كه باشيم در دسترس ماست راه آساني است تا بتوان به راحتي از كمك يك مشاور استفاده كرد . از مشاوره حضوري ارزان تر است بيشتر در زمان صرفه جويي مي شود مشاوره روانشناسي تلفني فيليا با مشاوران مجرب و آموزش ديده مي تواند به بهترين نحو ممكن در زمينه هاي كودك و نوجوان ، زوج ، خانواده ، مشكلات فردي ، اختلالات رواني ، مشكلات جنسي و اعتياد شما را راهنمايي كند . مشاوران مركز مشاوره روانشناسي تلفني فيليا در همه زمان و هر مكاني با كمترين هزينه در دسترس شماست . براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvafamily.com/web/articles/view/367/مشاوره-روانشناسي-تلفني-فيليا.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۶:۲۹

اختلالات اين بخش نمي توانند هيجانات ، انگيزه ها و رفتارهاي خود را كنترل كنند . مثلاً فردي كه پرخاشگري شديد در اختلال انفجاري متناوب دارد نمي تواند پرخاشگري خود را كنترل كند . در كل افرادي كه مشكلات كنترل تكانه ، انگيزه و رفتاري دارند در مردان بيشتر از زنان هستند  .  

 

 

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا ،  طبقه انواع اختلالات اخلالگر ، كنترل تكانه و سلوك شامل اختلال لجبازي و نافرماني ، انفجاري متناوب ، سلوك ، آتش افروزي بيمارگون و  دزدي بيمارگون است . علائم انواع اختلالات اخلالگر ، كنترل تكانه و سلوك با همديگر متفاوت است . سن شروع سلوك و اختلال لجبازي ، و  دزدي بيمارگون در كودكي يا نوجواني است . انفجاري متناوب در نوجواني شروع مي شود و سن شروع آتش افروزي بيمارگون مشخص نشده است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :WWW.heyvafamily.com/web/articles/view/271/انواع-اختلالات-اخلالگر-،-كنترل-تكانه-و-سلوك.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۵:۲۱

افراد نارسيستيك يا خودشيفته احساس خود بزرگ بيني و شايستگي مي كنند اين افراد خود را خاص و استثنايي مي دانند به همين دليل هميشه احساس مي كنند كه سزاوار لطف و توجه ويژه از طرف ديگران هستند . خيلي به موفقيت ها و امتيازات ديگران حسادت مي كند و معتقد است كه او بيشتر از ديگران لياقت و سزاوار آن موفقيت ها را دارد  . 

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت خودشيفته اين است كه در خيال پردازي هايشان خود را به دليل موفقيت بسيار زياد ، جذابيت جسمي مورد توجه ديگران مي بينند ، اين افراد خودخواه ، مغرور ، از خود راضي ، خودپسند ، بسيار رقابتي و حسود هستند ، هم چنين خيلي اهل دروغگويي و لاف زدن هستند ، و خيلي خودنمايي مي كنند . اين افراد اهل همدلي با ديگران نيستند حتي با تحقير به احساسات و نيازهاي ديگران نگاه مي كنند . سن شروع اختلال شخصيت خودشيفته  در 18 سالگي است و براي اين كه بگوييم فردي مبتلا به تشخيص اختلال شخصيت خودشيفته است بايد 5 مورد يا تعداد بيشتر از 9 معيار ذكر شده در مقاله را داشته باشد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/235/اختلال-شخصيت-خودشيفته.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]