خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۹:۱۷

يكي از مهمترين و حساس ترين تصميمات زوجين ، برنامه ريزي براي بچه دار شدن است . بچه دار شدن همراه شيريني و لذتش تا حدودي همراه با استرس و اضطراب است . چون مسوليت تربيت فرزند مسوليت كمي نيست و نياز به آمادگي جسمي ، روحي ، رواني و مالي دارد .

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، زوجين بايد قبل از بارداري زن به برخي نكات توجه كنند از جمله اين موارد : استرس خود را مديريت كنند  ، از مواجهه با  مواد شيميايي  خودداري كنند ، اصلاً مصرف سيگار ، الكل و ديگر مواد مخدر نداشته باشند . هم چنين تغذيه سالم و سرشار از مواد مغذي داشته باشند و هم چنين قبل از اقدام به بارداري خانم ها بايد وزن خود را كنترل كنند چون هم چاقي و هم لاغري مادر تاثير مضر برسلامت جنين دارد .

 

 


براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/274/برنامه-ريزي-براي-بچه-دار-شدن.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۰:۱۲

در حال حاضر مشكلات زندگي روزمره ، مسائل كاري و خانوادگي و ... باعث افزايش مشكلات رواني در افراد شده است ، هم چنين آگاهي و بينش ما افزايش يافته و به دنبال پيدا كردن راه چاره اي هستيم تا با سريع ترين راه ممكن مشكلمان را حل كنيم . استفاده از يك مشاوره روانشناسي تلفني كه در هرزماني بتواند به ما كمك كند تا با فشار رواني مان كنار بياييم يكي از بهترين راه حل هاست . به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، استفاده از مشاوره تلفني مزاياي زيادي دارد كه شامل مورد زير مي باشد : هميشه و در هرجايي كه باشيم در دسترس ماست راه آساني است تا بتوان به راحتي از كمك يك مشاور استفاده كرد . از مشاوره حضوري ارزان تر است بيشتر در زمان صرفه جويي مي شود مشاوره روانشناسي تلفني فيليا با مشاوران مجرب و آموزش ديده مي تواند به بهترين نحو ممكن در زمينه هاي كودك و نوجوان ، زوج ، خانواده ، مشكلات فردي ، اختلالات رواني ، مشكلات جنسي و اعتياد شما را راهنمايي كند . مشاوران مركز مشاوره روانشناسي تلفني فيليا در همه زمان و هر مكاني با كمترين هزينه در دسترس شماست . براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvafamily.com/web/articles/view/367/مشاوره-روانشناسي-تلفني-فيليا.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۶:۲۹

اختلالات اين بخش نمي توانند هيجانات ، انگيزه ها و رفتارهاي خود را كنترل كنند . مثلاً فردي كه پرخاشگري شديد در اختلال انفجاري متناوب دارد نمي تواند پرخاشگري خود را كنترل كند . در كل افرادي كه مشكلات كنترل تكانه ، انگيزه و رفتاري دارند در مردان بيشتر از زنان هستند  .  

 

 

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا ،  طبقه انواع اختلالات اخلالگر ، كنترل تكانه و سلوك شامل اختلال لجبازي و نافرماني ، انفجاري متناوب ، سلوك ، آتش افروزي بيمارگون و  دزدي بيمارگون است . علائم انواع اختلالات اخلالگر ، كنترل تكانه و سلوك با همديگر متفاوت است . سن شروع سلوك و اختلال لجبازي ، و  دزدي بيمارگون در كودكي يا نوجواني است . انفجاري متناوب در نوجواني شروع مي شود و سن شروع آتش افروزي بيمارگون مشخص نشده است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :WWW.heyvafamily.com/web/articles/view/271/انواع-اختلالات-اخلالگر-،-كنترل-تكانه-و-سلوك.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۵:۲۱

افراد نارسيستيك يا خودشيفته احساس خود بزرگ بيني و شايستگي مي كنند اين افراد خود را خاص و استثنايي مي دانند به همين دليل هميشه احساس مي كنند كه سزاوار لطف و توجه ويژه از طرف ديگران هستند . خيلي به موفقيت ها و امتيازات ديگران حسادت مي كند و معتقد است كه او بيشتر از ديگران لياقت و سزاوار آن موفقيت ها را دارد  . 

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت خودشيفته اين است كه در خيال پردازي هايشان خود را به دليل موفقيت بسيار زياد ، جذابيت جسمي مورد توجه ديگران مي بينند ، اين افراد خودخواه ، مغرور ، از خود راضي ، خودپسند ، بسيار رقابتي و حسود هستند ، هم چنين خيلي اهل دروغگويي و لاف زدن هستند ، و خيلي خودنمايي مي كنند . اين افراد اهل همدلي با ديگران نيستند حتي با تحقير به احساسات و نيازهاي ديگران نگاه مي كنند . سن شروع اختلال شخصيت خودشيفته  در 18 سالگي است و براي اين كه بگوييم فردي مبتلا به تشخيص اختلال شخصيت خودشيفته است بايد 5 مورد يا تعداد بيشتر از 9 معيار ذكر شده در مقاله را داشته باشد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/235/اختلال-شخصيت-خودشيفته.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۲۶:۲۱


استفاده از الكل و دخانيات در بارداري خطرات زيادي براي جنين دارد و اين موارد از موارد ممنوع در بارداري و شيردهي است زيرا تاثيرات جبران ناپذيري روي جنين دارد . زناني كه در بارداري الكل مصرف مي كنند فرزندانان به احتمال بيشري دچار مشكلات جسمي و رفتاري مي شوند . پايين بودن هوش كودك از جمله خطرات مصرف الكل در بارداري است كه زياد ديده مي شود .
به گفته سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، مصرف الكل در بارداري اثرات زير را روي كودك مي گذارد : 

مشكل در هماهنگي حركتي و استدلال كردن 

عملكرد تحصيلي ضعيف 

كم وزني هنگام تولد 

عقب ماندگي ذهني 

كم شدن هوش 

اختلالات رفتاري 

قد كوتاه 

بيماري هاي قلبي مادرزادي 

سوء مصرف الكل در نوجواني 


براي مطالعه مقالات بيشتر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/277/خطرات-مصرف-الكل-در-بارداري-براي-جنين.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۸:۵۶

 

بيوگي يعني زن يا مردي همسر خود را از دست مي دهد . در تمام دنيا تعداد زناني كه بيوه مي شوند بيشتر از مردان است . بزرگترين مشكل افراد بيوه تنهاي است . البته سازگاري با بيوه شدن به بسياري عوامل ارتباط دارد ولي بيوگي در سالخوردگي مشكل زيادي را براي فرد به وجود نمي آورد ، و پذيرش آن براي افراد راحت تر است .

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ،  بيوه بودن به كساني گفته مي شود كه بر اثر فوت همسر خود را از دست داده اند . در بيوگي فرد يكي از مهمترين و صميمانه ترين نقش هاي خود را در زندگي از دست مي دهد . چون احتمال اين كه زنان دوباره ازدواج كنند خيلي كمتر از مردان است ، بيوگي بيشتر در مورد زنان گفته مي شود . در ايران آمار بيوه شدن فقط تا سال 1382 گفته شده است كه در آن آمار زنان بيشر از مردان است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۶:۲۳

 

 

افراد مبتلا به اختلال شخصيت اسكيزوتايپي از ديد ديگران بسيار عجيب هستند . نحوه افكار و طرز صحب آن ها عجيب است و براي ديگران قابل درك نيست . آن ها بين اطراف خود روابطي مي بيند كه باعث تعجب ديگران مي شود .  هم چنين اعتقاد به غيب بيني و پيشگويي آينده دارند .

 

 

به نقل از سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت اسكيزوتايپال نحوه پوشش عجيب و بي تناسب با فرهنگ جامعه است ، هم چنين اين افراد بسيار خرافاتي هستند  و افكار جادويي دارند ، اضطراب اجتماعي آن ها بسيار زياد است يعني هنگام حضور در جمع بسيار مضطرب هستند به گونه اي كه حتي هنگام آشنايي با افراد حاظر در جمع نه تنها اضطراب آن ها كم نمي شود بلكه بيشتر هم مي شود  . سن شروع اختلال شخصيت اسكيزوتايپال در 18 سالگي است و براي اين كه بگوييم فردي مبتلا به تشخيص اختلال شخصيت اسكيزوتايپال است بايد 5 مورد يا تعداد بيشتر از 9 معيار ذكر شده در مقاله را داشته باشد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
 

 

 

 www.heyvafamily.com/web/articles/view/233/اختلال-شخصيت-اسكيزوتايپال.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۹:۱۸

اضطراب احساسي طبيعي در افراد است ، كه هركسي در شرايطي از زندگي آن را تجربه مي كند . خيلي از افراد هنگامي كه در كار دچار مشكل شده ، قبل از امتحان و يا قبل از تصميم هاي حساس زندگي عصبي و مضطرب مي شوند . در حالي كه افراد مبتلا به اختلالات اضطرابي ترس غيرمنطقي و بيش از حد نسبت به شرايط روزمره دارند . كه اين ترس غير منطقي و زياد باعث مشكل در زندگي روزمره مي شود  ، و به سختي كنترل مي شوند و براي مدت طولاني ادامه مي يابد .

 

 

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا  ، انواع مختلفي اختلالات اضطرابي وجود دارد به عبارت ديگر از انواع اضطراب در زنان و مردان مي توان به اختلال اضطراب جدايي ، لالي انتخابي ، فوبي خاص ، فوبي اجتماعي ، اختلال پانيك ، آگورا فوبي ، اختلال اضطراب فراگير ، اختلال اضطرابي ناشي از مواد يا دارو و بيماري جسمي  اشاره كرد . هم چنين علائم انواع اضطراب در زنان و مردان با يكديگر متفاوت است هم چنين شيوع انواع اضطراب ها در زنان بيشتر از مردان است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/268/انواع-اضطراب-در-زنان-و-مردان.html


 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۸:۵۱

افراد مبتلا به اختلال شخصيت اسكيزوئيد معمولاً سرد ، و بي عاطفه هستند و انگار اصلاً ديگران و اطرافيان براي آن ها اهميت ندارد . از ديد ديگران آن ها مانند روبات هستند يعني حركاتشان مانند روبات و آدم آهني است . طرز حرف زدن و كارهايي كه انجام مي دهند مانند روبات است و انگار بايد از قبل به فرد گفته شود كه چكار كند و خودش نمي تواند متناسب با شرايط صحبت كند .

 

 

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا ، از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت اسكيزوئيد مي توان به سردي در روابط با ديگران ، بي احساسي ، تنهايي ، انزوا ، گوشه گيري و نداشتن دوست اشاره كرد . آن ها اصلاً اهميت نمي دهند كسي آن ها را دوست داشته باشد يا آن ها را تحقير كند يا تحسين و تمجيد كند . هم چنين از ديد ديگران آن ها بسيار محترم هستند .  سن شروع اختلال شخصيت اسكيزوئيد در 18 سالگي است و براي اين كه بگوييم فردي مبتلا به تشخيص اختلال شخصيت اسكيزوئيد است بايد 4 مورد يا بيشتر از 7 ملاك ذكر شده در مقاله را داشته باشد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۸:۳۷

سندرم داون يك اختلال ژنتيكي شايع است و با توجه به اينكه سن بالاي مادر يكي از دلايل مهم در بروز سندرم داون مي باشد آگاهي از روش هاي غربالگري و تشخيصي براي جلوگيري از تولد كودكان سندرم داون اهميت زيادي دارد . 
به استناد سايت روانشناسي كودك فيليا ، چند روش براي تشخيص سندرم داون قبل از تولد وجود دارد كه درادامه به آنها اشاره مي كنيم : 

روش هاي پيشگيري از تولد كودكان سندرم داون شامل آزمايش آمنيوسنتز ، نمونه برداري از پرزهاي كوريوني و تجزيه خون مادر مي باشد . 

 

 1. آزمايش آمنيوسنتز : اين روش بعد از 14 هفتگي انجام مي شود ، سوزني توخالي را از طريق جداره شكم وارد رحم مادر مي كنند تا نمونه اي از مايع موجود در رحم مادر را به دست آورند و آزمايشات ژنتيكي انجام دهند . 
 2. نمونه برداري از پرزهاي كوريوني : اين روش در اوايل بارداري انجام مي شود . لوله نازكي از طريق واژن يا سوزني از طريق جداره شكم به رحم فرو برده مي شود و مقدار كمي از انتهاي يك يا چند پرزكوريوني برداشته مي شود و سپس سلول ها را از نظر ژنتيكي بررسي مي كنند . 
 3. تجزيه خون مادر : چون از ماه دوم حاملگي مقداري از سلول هاي جنين وارد خون مادر مي شوند مي توان از طريق آزمايش خون مادر به وجود نقص پي برد .  
براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]