خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۶:۲۷

سندرم دوان يكي از اختلالات كروموزومي است كه با مشكلات جسمي ، ذهني و رفتاري همراه است . سندرم داون به دليل وجود يك كروموزوم اضافي در كروموزوم 21 به وجود مي آيد و با مشكلات رفتاري از قبيل مشكلات توجه ، گوشه گيري ، اضطراب و ... همراه است . 

به استناد مشاوره روانشناسي فيليا ، اختلالات رفتاري كودكان سندرم داون در چند دسته قرار مي گيرند كه هر كدام زير مجموعه هايي نيز دارند : 

اختلالات رفتاري همراه با مشكلات جسمي : مكلات بينايي و شنوايي ، كم كاري و پركاري تيروئيد ، اختلالات خواب و ...

اختلالات عاطفي و رفتاري در كودكان سندرم داون : اختلالات ارتباطي ، خود آزاري ، مشكل در رفتارهاي سازشي ، افسرگي ، مشكلات توجه و ...

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvafamily.com/web/articles/view/273/اختلالات-رفتاري-در-كودكان-سندرم-داون.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۶:۱۳

استرس جزء جدايي ناپذير زندگي است . امكان ندارد بتوان استرس را از زندگي حذف كرد . به عبارت ديگر براي انجام بهتر كارها تا حدي ما نياز به استرس داريم ولي وقتي فشار كه از بيرون يا درون به فرد وارد مي شود بيشتر از توانايي فرد براي مقابله و سازش با آن باشد در نتيجه فرد دچار استرس و فشار عصبي مي شود و فرد نشانه هاي استرس كه شامل علايم رفتاري ، رواني و جسمي  است را نشان مي دهد .  

 

 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا  ، استرس باعث نشانه هاي رفتاري ،  جسمي و رواني در افراد مي شود . مثلاً فردي كه در معرض استرس قرار مي گيرد علائم رفتاري به استرس او كندن پوست لب ، ناخن ، موي بدن ، غيبت از كار ، مصرف مواد ، مصرف الكل و ... است

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۴:۲۳

افراد مبتلا به اختلال شخصيت پارانوئيد به ديگران سوء ظن ، و بدگمان هستند و با شك و ترديد به ديگران نگاه مي كنند و اعتقاد دارند دليل اين ترديد و شك آن ها كارهايي است كه ديگران انجام مي دهد مثلاً اگر اين فرد  به همسر خود شك مي كند  به او مي گويد تو كارهايي انجام مي دهيد كه باعث مي شود من به تو شك كنم  .

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا ، از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت پارانوئيد مي توان به حساسيت ، زود رنجي ، بدگماني زياد ، سوءظن ، شكاكيت زياد به همه چيز و همه افراد اشاره كرد هم چنين اين افراد خيلي حسود هستند و هميشه احساس مي كنند ديگران به شخصيت آن ها توهين مي كند و ديگران سعي دارند آن ها را تحقير كند . سن شروع اختلال شخصيت پارانوئيد در سن 18 سالگي است و براي اين كه بگوييم فردي مبتلا به تشخيص اختلال شخصيت پارانوئيد است بايد 4 مورد يا بيشتر از 7 ملاك ذكر شده در مقاله را داشته باشد . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/228/اختلال-شخصيت-پارانوئيد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۹:۱۱

سندرم داون يكي از اختللات كروموزومي شايع است كه باعث بروز اختلالات جسمي ، ذهني و هوشي در فرد مبتلا مي شود و اين اختلال براي اولين بار توسط جان لانگدن داون كشف و نامگذاري شد . سندرم داون يك اختلال كروموزومي است كه در اثر بروز مشكل در كروموزوم 21 به وجود مي آيد به همين دليل به آن تريزومي 21 نيز مي گويند . اين كودكان مشكلات جسمي و رفتاري زيادي دارند ولي با اين وجود افراد مهربان و خوشرويي بوده و خشم و عصبانيت در آنها كم ديده مي شود . 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، سندرم داون به چند دليل به وجود مي آيد كه شامل موارد زير است ولي همه اين عوامل به كروموزوم 21 مربوط است : 

حالت اول : كروموزم هاي مادر به درستي جدا نمي شوند و تعدادي از سلول هاي بيمار به جاي 2 كروموزوم 21 داراي 3 كروموزوم 21 مي باشند و تعداد كل كروموزوم هايشان 47 عدد است . 

حالت دوم : در حالت دوم كه كمتر اتفاق مي افتد قطعات كرومورم 21 جابه جا شده و به درستي در جاي خود قرار نمي گيرند كه به اين حالت جابه جا شدگي كروموزوم 21 مي گويند . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 www.heyvafamily.com/web/articles/view/272/سندرم-داون-و-علت-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۹:۰۲

وقتي فشار كه از بيرون به فرد وارد مي شود بيشتر از توانايي فرد براي مقابله با آن باشد در نتيجه فرد دچار استرس مي شود . و فرد نشانه هاي استرس كه شامل علايم جسمي ، رفتاري و رواني است را نشان مي دهد . از بين اين علائم ، نشانه هاي رواني رايج تر هستند و علائم جسمي استرس را به سختي مي توان تشخيص داد مثلاً كسي كه سردرد دارد به سختي مي توان تشخيص داد آيا اين سردرد نشانه يك بيماري جسمي است يا علت آن استرس است .

 

 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا  ، استرس باعث علائم  جسمي ،  رواني و رفتاري در افراد مي شود . مثلاً فردي كه در معرض استرس قرار مي گيرد نشانه هاي جسمي به استرس او شامل يبوست ، فشار خون بالا ، ريزش مو ، مشكلات گوارش مانند زخم معده و ... است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۸:۲۷

شخصيت شيوه تفكر ، رفتار و احساس فرد است كه در افراد مختلف بسيار متفاوت است و باعث تفاوت هاي فردي مي شود .  به عبارت ديگر شخصيت ويژگي هاي هميشه افراد است كه مشخص مي‌كند فرد به رويدادها و تجربه‌هاي زندگي چگونه واكنش نشان مي‌دهد . ديگران در تعامل با ما ، فرد را با اين ويژگي ها و مشخصات شناسايي مي‌كنند و نسبت به ما در موقعيت‌‌ها و شرايط گوناگون واكنش نشان مي‌دهند . هر چند افراد داراي ويژگي‌هاي شخصيتي مانند يكديگر هستند ولي شخصيت هر فردي منحصر به فرد و خاص است ؛ تفاوت‌هاي شخصيتي در برخي از جنبه ها كم‌تر و در برخي زمينه‌ها بسيار برجسته است . اختلال شخصيت اغلب براي افراد  ديگر  عذاب آور است . اغلب از نظر ديگران افراد مبتلا به اختلالات شخصيت به عنوان افراد اعصاب خرد كن و افرادي پرتوقع محسوب مي شوند .

 

 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، اختلالات شخصيت به سه دسته الف يا A ، ب يا B ، ج يا C تقسيم مي شوند . در گروه A شخصيت پارانوئيد ، اسكيزوئيد و اسكيزوتايپال قرار دارد . در دسته ب شخصيت ضد اجتماعي ، ، شخصيت نمايشي و خودشيفته قرار دارد . در طبقه C اختلالات شخصيت شخصيت اجتنابي ، وابسته و وسواسي جبري قرار مي گيرد  .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۰:۲۸

همه افراد استرس را در زندگي خود تجربه كرده اند ولي چون بيشتر ما در شرايطي كه تحت فشار بوده ايم دچار استرس شده ايم بيشتر با جنبه منفي استرس روبه رو شده ايم و حس خوبي نسبت به آن نداريم ولي بايد توجه داشت كه استرس لزوما منفي نيست بلكه استرس مفيد نيز وجود دارد كه نيروي محركه افراد بوده و باعث رقابت و پيشرفت ما مي شود كه به آن يوسترس نيز گفته مي شود . 

به استناد سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، استرس مفيد فوايدي دارد كه شامل موارد زير مي باشد : 

 

 1. بر يادگيري و حافظه تاثير مثبت دارد 
 2. باعث ايجاد انگيزه و تلاش كردن مي شود 
 3. سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/270/استرس-خوب-يا-مفيد-و-فوايد-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۰:۱۶

استرس جزء جدايي ناپذير زندگي است . امكان ندارد بتوان استرس را از زندگي حذف كرد . در واقع لحظه بدون استرس زندگي ، لحظه مرگ است . اگر فردي هم استرس زياد داشته باشد باعث مي شود نتواند به زندگي روزمره خود بپردازد . در واقع استرس بر رفتار ، جسم ، و روان افراد تاثير مي گذارد . خيلي اهميت دارد فرد از نشانه هاي استرس آگاه باشد چون اغلب افراد نشانه هاي رواني استرس نشان مي دهند .

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا  ، استرس باعث علائم رفتاري ، جسمي و رواني در افراد مي شود . نشانه هاي رواني به استرس به نشانه هاي احساسي استرس و علائم شناختي استرس تقسيم مي شود . از جمله علائم شناختي استرس به  عدم تمركز ، احساس خالي شدن ذهن  عدم توانايي تصميم گيري و ... اشاره كرد . از جمله نشانه هاي احساسي استرس به ناكامي ف تحقير شدن ، حساس شدن ، پرخاشگري و ... اشاره كرد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۹:۵۴

بلوغ مرحله اي از زندگي انسان است كه در طي آن يك كودك به بزرگسال تبديل مي شود . به عبارت ديگر نوجوان همان كودك ديروز است كه در سير رشد قرار گرفته است و با تغييراتي كه در ظاهر و روان او اتفاق مي افتد در مسير بزرگسالي قرار مي گيرد . دوره نوجواني با مسائل پيچيده و زيادي روبه رو است زيرا همراه با تغييرات جسمي و رواني در فرد است .

 

 

به نقل از سايت روانشناسي نوجوان فيليا ، در طي بلوغ پسران در بدن نوجوان تغييرات هورموني اتفاق مي افتد به دنبال تغييرات هورموني  رشد صفات ثانويه جنسي مانند بزرگ شدن بيضه ها ، انزال ، رشد موي صورت ، زهار و .. روي مي دهد هم چنين بدن نوجوان هم رشد مي كند مانند اين كه پسر نوجوان افزايش قد ، وزن ، بزرگ شدن دست ها و پاها را تجربه مي كند .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۶:۳۵

در زندگي همه افراد استرس وجود دارد . هم چنين بدون استرس زندگي هيچ لذتي ندارد .  امكان ندارد استرس را از زندگي افراد حذف كرد . به عبارت ديگر براي انجام بهتر كارها تا حدي ما نياز به استرس داريم چون اگر استرس نداشته باشيم انگيزه اي براي انجام كار نداريم . هم چنين استرس بيش از حد هم مانع انجام كار مي شود . پس بنابراين بايد فرد در حد متعادل و متوسط استرس داشته باشند .

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا  ، فشار عصبي يعني وقتي فشاري كه از خارج بر فرد وارد مي شود بيشتر از ظرفيت او باشد فرد دچار استرس يا فشار رواني مي شود . هم چنين علائم و نشانه هاي استرس به 3 دسته نشانه هاي رواني استرس ، نشانه هاي جسمي و رفتاري فشار عصبي تقسيم مي شود .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]