تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۲۶:۲۱


استفاده از الكل و دخانيات در بارداري خطرات زيادي براي جنين دارد و اين موارد از موارد ممنوع در بارداري و شيردهي است زيرا تاثيرات جبران ناپذيري روي جنين دارد . زناني كه در بارداري الكل مصرف مي كنند فرزندانان به احتمال بيشري دچار مشكلات جسمي و رفتاري مي شوند . پايين بودن هوش كودك از جمله خطرات مصرف الكل در بارداري است كه زياد ديده مي شود .
به گفته سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، مصرف الكل در بارداري اثرات زير را روي كودك مي گذارد : 

مشكل در هماهنگي حركتي و استدلال كردن 

عملكرد تحصيلي ضعيف 

كم وزني هنگام تولد 

عقب ماندگي ذهني 

كم شدن هوش 

اختلالات رفتاري 

قد كوتاه 

بيماري هاي قلبي مادرزادي 

سوء مصرف الكل در نوجواني 


براي مطالعه مقالات بيشتر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/277/خطرات-مصرف-الكل-در-بارداري-براي-جنين.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۸:۵۶

 

بيوگي يعني زن يا مردي همسر خود را از دست مي دهد . در تمام دنيا تعداد زناني كه بيوه مي شوند بيشتر از مردان است . بزرگترين مشكل افراد بيوه تنهاي است . البته سازگاري با بيوه شدن به بسياري عوامل ارتباط دارد ولي بيوگي در سالخوردگي مشكل زيادي را براي فرد به وجود نمي آورد ، و پذيرش آن براي افراد راحت تر است .

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ،  بيوه بودن به كساني گفته مي شود كه بر اثر فوت همسر خود را از دست داده اند . در بيوگي فرد يكي از مهمترين و صميمانه ترين نقش هاي خود را در زندگي از دست مي دهد . چون احتمال اين كه زنان دوباره ازدواج كنند خيلي كمتر از مردان است ، بيوگي بيشتر در مورد زنان گفته مي شود . در ايران آمار بيوه شدن فقط تا سال 1382 گفته شده است كه در آن آمار زنان بيشر از مردان است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۶:۲۳

 

 

افراد مبتلا به اختلال شخصيت اسكيزوتايپي از ديد ديگران بسيار عجيب هستند . نحوه افكار و طرز صحب آن ها عجيب است و براي ديگران قابل درك نيست . آن ها بين اطراف خود روابطي مي بيند كه باعث تعجب ديگران مي شود .  هم چنين اعتقاد به غيب بيني و پيشگويي آينده دارند .

 

 

به نقل از سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت اسكيزوتايپال نحوه پوشش عجيب و بي تناسب با فرهنگ جامعه است ، هم چنين اين افراد بسيار خرافاتي هستند  و افكار جادويي دارند ، اضطراب اجتماعي آن ها بسيار زياد است يعني هنگام حضور در جمع بسيار مضطرب هستند به گونه اي كه حتي هنگام آشنايي با افراد حاظر در جمع نه تنها اضطراب آن ها كم نمي شود بلكه بيشتر هم مي شود  . سن شروع اختلال شخصيت اسكيزوتايپال در 18 سالگي است و براي اين كه بگوييم فردي مبتلا به تشخيص اختلال شخصيت اسكيزوتايپال است بايد 5 مورد يا تعداد بيشتر از 9 معيار ذكر شده در مقاله را داشته باشد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
 

 

 

 www.heyvafamily.com/web/articles/view/233/اختلال-شخصيت-اسكيزوتايپال.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۹:۱۸

اضطراب احساسي طبيعي در افراد است ، كه هركسي در شرايطي از زندگي آن را تجربه مي كند . خيلي از افراد هنگامي كه در كار دچار مشكل شده ، قبل از امتحان و يا قبل از تصميم هاي حساس زندگي عصبي و مضطرب مي شوند . در حالي كه افراد مبتلا به اختلالات اضطرابي ترس غيرمنطقي و بيش از حد نسبت به شرايط روزمره دارند . كه اين ترس غير منطقي و زياد باعث مشكل در زندگي روزمره مي شود  ، و به سختي كنترل مي شوند و براي مدت طولاني ادامه مي يابد .

 

 

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا  ، انواع مختلفي اختلالات اضطرابي وجود دارد به عبارت ديگر از انواع اضطراب در زنان و مردان مي توان به اختلال اضطراب جدايي ، لالي انتخابي ، فوبي خاص ، فوبي اجتماعي ، اختلال پانيك ، آگورا فوبي ، اختلال اضطراب فراگير ، اختلال اضطرابي ناشي از مواد يا دارو و بيماري جسمي  اشاره كرد . هم چنين علائم انواع اضطراب در زنان و مردان با يكديگر متفاوت است هم چنين شيوع انواع اضطراب ها در زنان بيشتر از مردان است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/268/انواع-اضطراب-در-زنان-و-مردان.html


 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۸:۵۱

افراد مبتلا به اختلال شخصيت اسكيزوئيد معمولاً سرد ، و بي عاطفه هستند و انگار اصلاً ديگران و اطرافيان براي آن ها اهميت ندارد . از ديد ديگران آن ها مانند روبات هستند يعني حركاتشان مانند روبات و آدم آهني است . طرز حرف زدن و كارهايي كه انجام مي دهند مانند روبات است و انگار بايد از قبل به فرد گفته شود كه چكار كند و خودش نمي تواند متناسب با شرايط صحبت كند .

 

 

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا ، از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت اسكيزوئيد مي توان به سردي در روابط با ديگران ، بي احساسي ، تنهايي ، انزوا ، گوشه گيري و نداشتن دوست اشاره كرد . آن ها اصلاً اهميت نمي دهند كسي آن ها را دوست داشته باشد يا آن ها را تحقير كند يا تحسين و تمجيد كند . هم چنين از ديد ديگران آن ها بسيار محترم هستند .  سن شروع اختلال شخصيت اسكيزوئيد در 18 سالگي است و براي اين كه بگوييم فردي مبتلا به تشخيص اختلال شخصيت اسكيزوئيد است بايد 4 مورد يا بيشتر از 7 ملاك ذكر شده در مقاله را داشته باشد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۸:۳۷

سندرم داون يك اختلال ژنتيكي شايع است و با توجه به اينكه سن بالاي مادر يكي از دلايل مهم در بروز سندرم داون مي باشد آگاهي از روش هاي غربالگري و تشخيصي براي جلوگيري از تولد كودكان سندرم داون اهميت زيادي دارد . 
به استناد سايت روانشناسي كودك فيليا ، چند روش براي تشخيص سندرم داون قبل از تولد وجود دارد كه درادامه به آنها اشاره مي كنيم : 

روش هاي پيشگيري از تولد كودكان سندرم داون شامل آزمايش آمنيوسنتز ، نمونه برداري از پرزهاي كوريوني و تجزيه خون مادر مي باشد . 

 

 1. آزمايش آمنيوسنتز : اين روش بعد از 14 هفتگي انجام مي شود ، سوزني توخالي را از طريق جداره شكم وارد رحم مادر مي كنند تا نمونه اي از مايع موجود در رحم مادر را به دست آورند و آزمايشات ژنتيكي انجام دهند . 
 2. نمونه برداري از پرزهاي كوريوني : اين روش در اوايل بارداري انجام مي شود . لوله نازكي از طريق واژن يا سوزني از طريق جداره شكم به رحم فرو برده مي شود و مقدار كمي از انتهاي يك يا چند پرزكوريوني برداشته مي شود و سپس سلول ها را از نظر ژنتيكي بررسي مي كنند . 
 3. تجزيه خون مادر : چون از ماه دوم حاملگي مقداري از سلول هاي جنين وارد خون مادر مي شوند مي توان از طريق آزمايش خون مادر به وجود نقص پي برد .  
براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۶:۲۷

سندرم دوان يكي از اختلالات كروموزومي است كه با مشكلات جسمي ، ذهني و رفتاري همراه است . سندرم داون به دليل وجود يك كروموزوم اضافي در كروموزوم 21 به وجود مي آيد و با مشكلات رفتاري از قبيل مشكلات توجه ، گوشه گيري ، اضطراب و ... همراه است . 

به استناد مشاوره روانشناسي فيليا ، اختلالات رفتاري كودكان سندرم داون در چند دسته قرار مي گيرند كه هر كدام زير مجموعه هايي نيز دارند : 

اختلالات رفتاري همراه با مشكلات جسمي : مكلات بينايي و شنوايي ، كم كاري و پركاري تيروئيد ، اختلالات خواب و ...

اختلالات عاطفي و رفتاري در كودكان سندرم داون : اختلالات ارتباطي ، خود آزاري ، مشكل در رفتارهاي سازشي ، افسرگي ، مشكلات توجه و ...

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvafamily.com/web/articles/view/273/اختلالات-رفتاري-در-كودكان-سندرم-داون.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۶:۱۳

استرس جزء جدايي ناپذير زندگي است . امكان ندارد بتوان استرس را از زندگي حذف كرد . به عبارت ديگر براي انجام بهتر كارها تا حدي ما نياز به استرس داريم ولي وقتي فشار كه از بيرون يا درون به فرد وارد مي شود بيشتر از توانايي فرد براي مقابله و سازش با آن باشد در نتيجه فرد دچار استرس و فشار عصبي مي شود و فرد نشانه هاي استرس كه شامل علايم رفتاري ، رواني و جسمي  است را نشان مي دهد .  

 

 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا  ، استرس باعث نشانه هاي رفتاري ،  جسمي و رواني در افراد مي شود . مثلاً فردي كه در معرض استرس قرار مي گيرد علائم رفتاري به استرس او كندن پوست لب ، ناخن ، موي بدن ، غيبت از كار ، مصرف مواد ، مصرف الكل و ... است

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۴:۲۳

افراد مبتلا به اختلال شخصيت پارانوئيد به ديگران سوء ظن ، و بدگمان هستند و با شك و ترديد به ديگران نگاه مي كنند و اعتقاد دارند دليل اين ترديد و شك آن ها كارهايي است كه ديگران انجام مي دهد مثلاً اگر اين فرد  به همسر خود شك مي كند  به او مي گويد تو كارهايي انجام مي دهيد كه باعث مي شود من به تو شك كنم  .

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا ، از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت پارانوئيد مي توان به حساسيت ، زود رنجي ، بدگماني زياد ، سوءظن ، شكاكيت زياد به همه چيز و همه افراد اشاره كرد هم چنين اين افراد خيلي حسود هستند و هميشه احساس مي كنند ديگران به شخصيت آن ها توهين مي كند و ديگران سعي دارند آن ها را تحقير كند . سن شروع اختلال شخصيت پارانوئيد در سن 18 سالگي است و براي اين كه بگوييم فردي مبتلا به تشخيص اختلال شخصيت پارانوئيد است بايد 4 مورد يا بيشتر از 7 ملاك ذكر شده در مقاله را داشته باشد . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/228/اختلال-شخصيت-پارانوئيد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۹:۱۱

سندرم داون يكي از اختللات كروموزومي شايع است كه باعث بروز اختلالات جسمي ، ذهني و هوشي در فرد مبتلا مي شود و اين اختلال براي اولين بار توسط جان لانگدن داون كشف و نامگذاري شد . سندرم داون يك اختلال كروموزومي است كه در اثر بروز مشكل در كروموزوم 21 به وجود مي آيد به همين دليل به آن تريزومي 21 نيز مي گويند . اين كودكان مشكلات جسمي و رفتاري زيادي دارند ولي با اين وجود افراد مهربان و خوشرويي بوده و خشم و عصبانيت در آنها كم ديده مي شود . 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، سندرم داون به چند دليل به وجود مي آيد كه شامل موارد زير است ولي همه اين عوامل به كروموزوم 21 مربوط است : 

حالت اول : كروموزم هاي مادر به درستي جدا نمي شوند و تعدادي از سلول هاي بيمار به جاي 2 كروموزوم 21 داراي 3 كروموزوم 21 مي باشند و تعداد كل كروموزوم هايشان 47 عدد است . 

حالت دوم : در حالت دوم كه كمتر اتفاق مي افتد قطعات كرومورم 21 جابه جا شده و به درستي در جاي خود قرار نمي گيرند كه به اين حالت جابه جا شدگي كروموزوم 21 مي گويند . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 www.heyvafamily.com/web/articles/view/272/سندرم-داون-و-علت-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]