خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۶:۱۸

از اينترنت براي برقراري ارتباط استفاده مي شود . و  يكي از مهم ترين ابزارهاي ارتباطي در جامعه امروزي است . اينترنت در كنار مزاياي زيادي كه داشته معايبي هم دارد يكي از اين معايب مسئله اعتياد به اينترنت است كه امروزه تبديل به انواع اعتياد به اينترنت شده است

 

 

به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، اعتياد به اينترنت بسيار متنوع است در ادامه برخي از انواع اعتياد به فضاي مجازي ذكر مي شود :  اعتياد به چت و گفتگوي اينترنتي ، اعتياد به خريد اينترنتي ، اعتياد به ذخيره اطلاعات ، اعتياد به بازي هاي اينترنتي ، اعتياد به هرزه ‌بيني در اينترنت ،  اعتياد به هرزه خواني در اينترنت ، اعتياد به مبتذل نويسي در اينترنت ، و اعتياد به قمار اينترنتي . اين انواع اعتياد به شبكه هاي اجتماعي در مقاله به طور كامل توضيح داده شده است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۵:۵۳

لينك متن به آدرس

تشكيل حواس انسان از دوره جنيني شروع مي شود ، بينايي و شنوايي نوزاد آخرين حواسي هستند كه در نوزادان شكل مي گيرد و بعد از تولد نيز آخرين حواشي هستند كه كامل مي شوند . 

به گفته مشاوره روانشناسي تلفني فيليا در هنگام تولد بينايي نوزادان كامل شكل نگرفته و حتي بعد از تولد نيز ساختار بينايي در حال تكامل مي باشد به عنوان مثال  ميدان ديد نوزاد تا 30 سانتي متر است و از اين فاصله بيشتر را به سختي مي بيند ولي به مرور ساختمان بينايي اش كامل مي شود . 

نوزاد قبل از تولد نيز صداي قلب مادر را مي شنود ولي حساسيت شنوايي نوزادان طي چند ماه بعد از تولد كامل مي شود . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvafamily.com/web/articles/view/267/رشد-بينايي-و-شنوايي-نوزاد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۴۵

دلبستگي يعني اينكه پيوند عاطفي عميقي بين مادر و كودك برقرار شده باشد كه اين ارتباط عميق عاطفي حاصل تعامل درست و حمايت كننده بين مادر و نوزاد است .

دانشمندي به نام جان بالبي نظريه دلبستگي را مطرح كرد و مي گفت دلبستگي هاي كودك در شخصيت بزرگسالي وي تاثير مي گذارند . نظريه دلبستگي از مشاهدات جان بالي از كودكان نشات گرفت . 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، نظريه دلبستگي جان بالبي بر دو فرض اساسي استوار است : 

 

 1.  مادر بايد پايگاه امني براي كودك به وجود بياورد و در وي اعتماد را شكل بدهد .
 2. وجود يك رابطه پيوند دهنده دروني به عنوان يك مدل رواني روابط دوستانه و عاشقانه بر آن استوار مي شوند .

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك نماييد : موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۲۱

نوجواني به علت پديده بلوغ يكي از دوره هاي حساس زندگي است . دوره بلوغ ، دوره شكل گرفتن شخصيت و تكامل جسمي و روحي است به عبارت ديگر بلوغ همراه با تغييرات جسمي و رواني است . به اين علت بلوغ در دختران خيلي اهميت دارد چون همراه با قاعدگي و سن شروع براي بارداري است . انسان هاي موفق و سالم جامعه ، انسان هايي هستند كه اين مرحله را با سلامت ، و آرامش طي كرده اند.

 

 

به نقل از سايت روانشناسي نوجوان فيليا ، بلوغ جسمي در دختران همراه با تغييرات هورموني ، و جسمي است . تغييرات هورموني از 8 يا 9 سالگي در دختران شروع مي شود كه باعث افزايش اندازه بدن و رشد استخوان ها مي شود . هم چنين باعث رشد موي زير بغل و زهار مي شود . تغييرات جسمي هنگام بلوغ شامل افزايش قد ، وزن ، افزايش چربي بدن است  

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۸:۴۷

از اينترنت براي برقراري ارتباط استفاده مي شود . به همين علت امروزه افراد بسياري وقت زيادي را درفضاي مجازي مي گذرانند . اين استفاده زياد از اينترنت باعث بروز پديده اعتياد در برخي افراد شده است و هر اعتيادي با علايمي در فرد همراه است .

به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، علائم اعتياد به اينترنت شامل 4 دسته علايم رواني اعتياد به اينترنت ، علايم جسمي  اعتياد به اينترنت ، علايم رفتاري اعتياد به اينترنت ، و علايم اعتياد به اينترنت در رابطه است . علايم رواني اعتياد به اينترنت شامل احساس تنهايي ، احساس گناه و .. است از علائم جسمي بي خوابي ، افزايش وزن ، سردرد و .. است از علائم رفتاري مانند غذا خوردن در جلوي كامپيوتر ، انجام ندادن بقيه كارهاي روزمره خود و از علايم اعتياد به اينترنت در رابطه به برقراري دوستي در فضاي مجازي به جاي برقراري دوستي در دنياي واقعي ، خيانت در زندگي زناشويي و ... اشاره كرد  ، كه در مقاله به طور كامل توضيح داده شده است .

 

 

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/219/علائم-اعتياد-به-اينترنت-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۳:۱۱

ارتباط عاطفي كه بين مادر و كود وجود دارد دلبستگي ناميده مي شود و اين رفتار مادر است كه تعيين كننده ايمن بودن يا نبودن دلبستگي در كودكان است ، بهترين نوع دلبستگي دلبستگي ايمن ست كه باعث رشد رواني سالم كودك مي شود . 

به استناد راهنمايي و مشاوره فيليا ، علامت دلبستگي ايمن در كودكي اين است كه اين كودكان رفتار دلبستگي واضحي بعد از جدايي مادر نشان مي‌دهند . وقتي از مادر جدا مي شوند ، آن‌ها مادر را صدا مي‌كنند ، دنبال او مي‌روند و او را جستجو مي كنند و در آخر شروع به گريه مي‌كنند . زماني كه مادر برمي‌گردد خوشحال مي‌شوند و او را بغل مي‌كنند و مي‌خواهند با وي تماس جسمي داشته باشند . 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/262/دلبستگي-ايمن-و-عوامل-موثر-بر-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۳:۰۴

اگر والدين قصد دارند زياد به كودك هديه بدهند يك روش مناسب دادن تشويق مادي كوچك مانند دادن ستاره ، ژتون ، و ... است . روش مناسب براي تشويق مادي كودكان اين است در ابتدا اگر مثلاً هر شب مسواك بزند هر شب در ازاي مسواك زدن ستاره دريافت مي كند بعد در ازاي 7 ستاره طول هفته يا در آخر ماه در ازاي 30 ستاره هديه كوچكي كه از لحاظ مالي فشاري به والدين وارد نكند براي كودك خريداري شود .

به نقل از سايت مهارت هاي فرزند پروري فيليا ، پاداش مادي يكي ديگر از انواع پاداش به كودكان است . پاداش‌ مادي به كودكان يعني دادن هديه يعني وسايل ، اسباب بازي ها و خوراكي هاي خوشمزه اي هستند كه در حالت معمولي ،  والدين برايش تهيه نمي كنند .  از ويژگي هاي پاداش مادي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : خريد جايزه براي والدين مقدور باشد و فشار زيادي را به آن ها وارد نكند  ، هم چنين جايزه متناسب با سن كودك باشد . و والدين بايد بعد از اين كه كودك كار مثبت را انجام داد به او جايزه بدهند تا كودك بفهمد اين هديه به خاطر رفتار خوب او بوده است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۲:۰۵

اينترنت در تمامي جنبه هاي زندگي كاربرد دارد . چون اينترنت باعث مي شود افراد كار زيادي را به سرعت و در مدت كمي انجام دهند  . اين مسئله باعث شده افراد زيادي به سمت اينترنت و فضاي مجازي كشيده شوند . و هم چنين  از آن جايي كه اينترنت بسيار اعتياد آور است مسئله اعتياد به اينترنت نيز مطرح شده است  . به همين علت كشورهاي مختلف به سمت مسئله پيشگيري از اعتياد به اينترنت رفته اند . 

به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، جلوگيري از اعتياد به اينترنت اين گونه نيست كه فرد را به طور كامل از اينترنت و فضاي مجازي محروم كرد بلكه به فرد توصيه مي شود فقط در ساعات مشخص و زماني كه كار دارد به اينترنت و فضاي مجازي برود . و سعي كند سرگرمي ها و ورزش را هم در برنامه خود داشته باشد .  هم چنين ساير روش هاي پيشگيري از اعتياد به فضاي مجازي در مقاله به طور كامل توضيح داده شده است . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۹:۰۵

در دنيا تعداد مرداني كه به زنان خود خيانت مي كنند بيشتر است ولي در حال حاضر آمار خيانت زنان به مردان نيز در حال بالا رفتن است و با توجه به مسايلي كه در حال رخ دادن است ضرورت پرداختن به علل خيانت زنان بيشتر احساس مي شود . 

به گفته مشاوره روانشناسي تلفني فيليا دلايل خيانت شامل موارد زير مي باشد : 

وجود تفاوت و ناسازگاري در جنبه هاي شخصيتي زن و مرد

برآورده نشدن نيازهاي جنسي در يك رابطه

برآورده نشدن نيازهاي عاطفي در يك رابطه

مشكلات و فشار ماليwww.heyvafamily.com/web/articles/view/210/علل-خيانت-زنان-به-مردان.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۲:۲۲

غذاي كمكي نوزاد بايد از 6 ماهگي شروع شود و دير و زود شروع كردن آن مي تواند مضر و آسيب زا باشد . پس از 6 ماهگي بايد اين غذاها همراه با شير مادر به نوزاد داده شوند و نبايد به طور كامل جايگزين شير مادر شوند زيرا نوزاد در اين سن بسيار حساس است و حتي ممكن است اين سن شروع سوء تغذيه نوزاد باشد .

 

 

به گفته سايت روانشناسي كودك فيليا در مورد شروع غذاي كمكي بايد به چهار  نكته اساسي توجه داشت كه عبارتند از :

 

 

غذاي تكميلي بايد به موقع شروع شود ، كافي و متنوع باشد ، سالم و ايمن باشد ، با توجه به علائم گرسنگي به نوزاد داده شود .
www.heyvafamily.com/web/articles/view/261/زمان-شروع-غذاي-كمكي-نوزاد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]