تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۹:۰۲

وقتي فشار كه از بيرون به فرد وارد مي شود بيشتر از توانايي فرد براي مقابله با آن باشد در نتيجه فرد دچار استرس مي شود . و فرد نشانه هاي استرس كه شامل علايم جسمي ، رفتاري و رواني است را نشان مي دهد . از بين اين علائم ، نشانه هاي رواني رايج تر هستند و علائم جسمي استرس را به سختي مي توان تشخيص داد مثلاً كسي كه سردرد دارد به سختي مي توان تشخيص داد آيا اين سردرد نشانه يك بيماري جسمي است يا علت آن استرس است .

 

 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا  ، استرس باعث علائم  جسمي ،  رواني و رفتاري در افراد مي شود . مثلاً فردي كه در معرض استرس قرار مي گيرد نشانه هاي جسمي به استرس او شامل يبوست ، فشار خون بالا ، ريزش مو ، مشكلات گوارش مانند زخم معده و ... است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۸:۲۷

شخصيت شيوه تفكر ، رفتار و احساس فرد است كه در افراد مختلف بسيار متفاوت است و باعث تفاوت هاي فردي مي شود .  به عبارت ديگر شخصيت ويژگي هاي هميشه افراد است كه مشخص مي‌كند فرد به رويدادها و تجربه‌هاي زندگي چگونه واكنش نشان مي‌دهد . ديگران در تعامل با ما ، فرد را با اين ويژگي ها و مشخصات شناسايي مي‌كنند و نسبت به ما در موقعيت‌‌ها و شرايط گوناگون واكنش نشان مي‌دهند . هر چند افراد داراي ويژگي‌هاي شخصيتي مانند يكديگر هستند ولي شخصيت هر فردي منحصر به فرد و خاص است ؛ تفاوت‌هاي شخصيتي در برخي از جنبه ها كم‌تر و در برخي زمينه‌ها بسيار برجسته است . اختلال شخصيت اغلب براي افراد  ديگر  عذاب آور است . اغلب از نظر ديگران افراد مبتلا به اختلالات شخصيت به عنوان افراد اعصاب خرد كن و افرادي پرتوقع محسوب مي شوند .

 

 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، اختلالات شخصيت به سه دسته الف يا A ، ب يا B ، ج يا C تقسيم مي شوند . در گروه A شخصيت پارانوئيد ، اسكيزوئيد و اسكيزوتايپال قرار دارد . در دسته ب شخصيت ضد اجتماعي ، ، شخصيت نمايشي و خودشيفته قرار دارد . در طبقه C اختلالات شخصيت شخصيت اجتنابي ، وابسته و وسواسي جبري قرار مي گيرد  .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۰:۲۸

همه افراد استرس را در زندگي خود تجربه كرده اند ولي چون بيشتر ما در شرايطي كه تحت فشار بوده ايم دچار استرس شده ايم بيشتر با جنبه منفي استرس روبه رو شده ايم و حس خوبي نسبت به آن نداريم ولي بايد توجه داشت كه استرس لزوما منفي نيست بلكه استرس مفيد نيز وجود دارد كه نيروي محركه افراد بوده و باعث رقابت و پيشرفت ما مي شود كه به آن يوسترس نيز گفته مي شود . 

به استناد سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، استرس مفيد فوايدي دارد كه شامل موارد زير مي باشد : 

 

 1. بر يادگيري و حافظه تاثير مثبت دارد 
 2. باعث ايجاد انگيزه و تلاش كردن مي شود 
 3. سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/270/استرس-خوب-يا-مفيد-و-فوايد-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۰:۱۶

استرس جزء جدايي ناپذير زندگي است . امكان ندارد بتوان استرس را از زندگي حذف كرد . در واقع لحظه بدون استرس زندگي ، لحظه مرگ است . اگر فردي هم استرس زياد داشته باشد باعث مي شود نتواند به زندگي روزمره خود بپردازد . در واقع استرس بر رفتار ، جسم ، و روان افراد تاثير مي گذارد . خيلي اهميت دارد فرد از نشانه هاي استرس آگاه باشد چون اغلب افراد نشانه هاي رواني استرس نشان مي دهند .

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا  ، استرس باعث علائم رفتاري ، جسمي و رواني در افراد مي شود . نشانه هاي رواني به استرس به نشانه هاي احساسي استرس و علائم شناختي استرس تقسيم مي شود . از جمله علائم شناختي استرس به  عدم تمركز ، احساس خالي شدن ذهن  عدم توانايي تصميم گيري و ... اشاره كرد . از جمله نشانه هاي احساسي استرس به ناكامي ف تحقير شدن ، حساس شدن ، پرخاشگري و ... اشاره كرد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۹:۵۴

بلوغ مرحله اي از زندگي انسان است كه در طي آن يك كودك به بزرگسال تبديل مي شود . به عبارت ديگر نوجوان همان كودك ديروز است كه در سير رشد قرار گرفته است و با تغييراتي كه در ظاهر و روان او اتفاق مي افتد در مسير بزرگسالي قرار مي گيرد . دوره نوجواني با مسائل پيچيده و زيادي روبه رو است زيرا همراه با تغييرات جسمي و رواني در فرد است .

 

 

به نقل از سايت روانشناسي نوجوان فيليا ، در طي بلوغ پسران در بدن نوجوان تغييرات هورموني اتفاق مي افتد به دنبال تغييرات هورموني  رشد صفات ثانويه جنسي مانند بزرگ شدن بيضه ها ، انزال ، رشد موي صورت ، زهار و .. روي مي دهد هم چنين بدن نوجوان هم رشد مي كند مانند اين كه پسر نوجوان افزايش قد ، وزن ، بزرگ شدن دست ها و پاها را تجربه مي كند .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۶:۳۵

در زندگي همه افراد استرس وجود دارد . هم چنين بدون استرس زندگي هيچ لذتي ندارد .  امكان ندارد استرس را از زندگي افراد حذف كرد . به عبارت ديگر براي انجام بهتر كارها تا حدي ما نياز به استرس داريم چون اگر استرس نداشته باشيم انگيزه اي براي انجام كار نداريم . هم چنين استرس بيش از حد هم مانع انجام كار مي شود . پس بنابراين بايد فرد در حد متعادل و متوسط استرس داشته باشند .

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا  ، فشار عصبي يعني وقتي فشاري كه از خارج بر فرد وارد مي شود بيشتر از ظرفيت او باشد فرد دچار استرس يا فشار رواني مي شود . هم چنين علائم و نشانه هاي استرس به 3 دسته نشانه هاي رواني استرس ، نشانه هاي جسمي و رفتاري فشار عصبي تقسيم مي شود .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۶:۱۸

از اينترنت براي برقراري ارتباط استفاده مي شود . و  يكي از مهم ترين ابزارهاي ارتباطي در جامعه امروزي است . اينترنت در كنار مزاياي زيادي كه داشته معايبي هم دارد يكي از اين معايب مسئله اعتياد به اينترنت است كه امروزه تبديل به انواع اعتياد به اينترنت شده است

 

 

به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، اعتياد به اينترنت بسيار متنوع است در ادامه برخي از انواع اعتياد به فضاي مجازي ذكر مي شود :  اعتياد به چت و گفتگوي اينترنتي ، اعتياد به خريد اينترنتي ، اعتياد به ذخيره اطلاعات ، اعتياد به بازي هاي اينترنتي ، اعتياد به هرزه ‌بيني در اينترنت ،  اعتياد به هرزه خواني در اينترنت ، اعتياد به مبتذل نويسي در اينترنت ، و اعتياد به قمار اينترنتي . اين انواع اعتياد به شبكه هاي اجتماعي در مقاله به طور كامل توضيح داده شده است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۵:۵۳

لينك متن به آدرس

تشكيل حواس انسان از دوره جنيني شروع مي شود ، بينايي و شنوايي نوزاد آخرين حواسي هستند كه در نوزادان شكل مي گيرد و بعد از تولد نيز آخرين حواشي هستند كه كامل مي شوند . 

به گفته مشاوره روانشناسي تلفني فيليا در هنگام تولد بينايي نوزادان كامل شكل نگرفته و حتي بعد از تولد نيز ساختار بينايي در حال تكامل مي باشد به عنوان مثال  ميدان ديد نوزاد تا 30 سانتي متر است و از اين فاصله بيشتر را به سختي مي بيند ولي به مرور ساختمان بينايي اش كامل مي شود . 

نوزاد قبل از تولد نيز صداي قلب مادر را مي شنود ولي حساسيت شنوايي نوزادان طي چند ماه بعد از تولد كامل مي شود . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvafamily.com/web/articles/view/267/رشد-بينايي-و-شنوايي-نوزاد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۴۵

دلبستگي يعني اينكه پيوند عاطفي عميقي بين مادر و كودك برقرار شده باشد كه اين ارتباط عميق عاطفي حاصل تعامل درست و حمايت كننده بين مادر و نوزاد است .

دانشمندي به نام جان بالبي نظريه دلبستگي را مطرح كرد و مي گفت دلبستگي هاي كودك در شخصيت بزرگسالي وي تاثير مي گذارند . نظريه دلبستگي از مشاهدات جان بالي از كودكان نشات گرفت . 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، نظريه دلبستگي جان بالبي بر دو فرض اساسي استوار است : 

 

 1.  مادر بايد پايگاه امني براي كودك به وجود بياورد و در وي اعتماد را شكل بدهد .
 2. وجود يك رابطه پيوند دهنده دروني به عنوان يك مدل رواني روابط دوستانه و عاشقانه بر آن استوار مي شوند .

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك نماييد : موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۲۱

نوجواني به علت پديده بلوغ يكي از دوره هاي حساس زندگي است . دوره بلوغ ، دوره شكل گرفتن شخصيت و تكامل جسمي و روحي است به عبارت ديگر بلوغ همراه با تغييرات جسمي و رواني است . به اين علت بلوغ در دختران خيلي اهميت دارد چون همراه با قاعدگي و سن شروع براي بارداري است . انسان هاي موفق و سالم جامعه ، انسان هايي هستند كه اين مرحله را با سلامت ، و آرامش طي كرده اند.

 

 

به نقل از سايت روانشناسي نوجوان فيليا ، بلوغ جسمي در دختران همراه با تغييرات هورموني ، و جسمي است . تغييرات هورموني از 8 يا 9 سالگي در دختران شروع مي شود كه باعث افزايش اندازه بدن و رشد استخوان ها مي شود . هم چنين باعث رشد موي زير بغل و زهار مي شود . تغييرات جسمي هنگام بلوغ شامل افزايش قد ، وزن ، افزايش چربي بدن است  

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]