خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۵:۴۰

پاداش فعاليتي به كودكان همانند پاداش عاطفي و پاداش كلامي باعث ارتباط بهتر والدين و كودك مي شود و اين پاداش بايد مطابق علاقه كودك باشد و براي كودك خوشايند باشد . مثلاً انجام دادن يك بازي ( مانند ماشين بازي ، عروسك بازي ) ، دو چرخه سواري و ... كه كودك به آن علاقه دارد .

 

 

به نقل از سايت مهارت هاي فرزند پروري فيليا ، پاداش فعاليتي يكي ديگر از انواع پاداش به كودكان است . پاداش‌ فعاليتي به كودكان يعني انجام فعاليت هايي كه براي كودك لذت بخش است . از ويژگي هاي تشويق فعاليتي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : تشويق فعاليتي  بايد براي كودك لذت بخش و مطلوب باشد ، و او را خوشحال كند هم چنين متناسب با سن كودك باشد ، هم چنين از اين تشويق نبايد به منظور تربيت كودك به كار برد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۸:۵۴

براي برقراي ارتباط از فضاي مجازي استفاده مي شود . فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي در كنار فوايد زيادي كه دارند مضرات و آسيب هايي نيز دارند يكي از اين آسيب ها مسئله اعتياد به اينترنت است . از خطرات اعتياد به شبكه هاي اجتماعي مي توان طلاق ، دزدي ، گوشه گيري ،  مواجهه با محتواي نامناسب ( ***گرافي ، آسيب به خود )  و ... اشاره كرد .

 

 

به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، اعتياد به اينترنت يعني استفاده زياد از اينترنت براي كارهاي غير ضروري هر روز به مدت  8 ساعت تا 10 ساعت يا بيشتر . و فرد حداقل يك سال است كه اين روند صرف وقت در فضاي مجازي را دارد .  تفاوت استفاده عادي از فضاي مجازي با اعتياد به آن اين است كه اعتياد به فضاي مجازي فقط به ساعت هايي كه فرد در اينترنت به سر مي برد  مربوط نيست ؛ اعتياد به اينترنت در واقع به ميزان زماني كه فرد صرف فعاليت هاي غيرضروري در فضاي مجازي مي كند بستگي دارد  كه در مقاله به طور كامل توضيح داده شده است . 

 

 

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/215/اعتياد-به-اينترنت.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۴:۵۲

بعضي نوزادان از اول تولد شير نمي خورند و اصطلاحا سينه نمي گيرند كه در اين صورت توسط پزشك معاينه شده و سپس شير خوردن را ياد مي گيرند ولي برخي از نوزادان با اينكه شير خوردن را شروع كرده اند به يك باره از شير خوردن متوقف مي شوند . در ادامه علت شير نخوردن نوزادان را بررسي مي كنيم :

 

 

شر نخوردن ممكن است به دليل عدم مهارت نوزاد در سينه گرفتن باشد كه عموما در هفته هاي اول ديده مي شود . دردهاي كوليك نيز يكي از علل شايع شير نخوردن نوزادان است . رفلكس معده ، گو درد ، هواي گرم و ... نيز از بقيه عواملي هستند كه در شير نخوردن نوزادان تاثير دارد.

 

 

به بيان سايت راهنمايي و مشاوره فيليا گاهي دلايلي نيز وجود دارند كه به مادر بر مي گردند كه عبارتند از : استفاده مادر از عطر و  مواد آرايشي ، مصرف برخي غذا ها و داروها كه باعث تغيير طعم شير مي شوند ، كم شدن توليد شير و ...

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/259/علت-شير-نخوردن-نوزاد.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۴:۳۸

خيانت به شكسته شدن پيوند زناشويي اطلاق مي شود ،در روابط زناشويي به صورت برقراري رابطه عاطفي يا جنسي به صورت پنهاني با جنس مخالف است. زماني كه صميمي موجود ميان يك زوج از بين مي رود احتمال خيانت نيز در انها بيشتر مي شود ، به عقيده دكتر ويليام گلاسر مهم ترين دليل خيانت زوجين تلاش براي تجربه مجدد صميميت فردي و جنسي است . 

به بيان سايت مشاوره خانواده فيليا ، دلايل خيانت مردان به زنان در چند دسته جاي دارند كه شامل اين موارد است : 

مشكلات جنسي مانند از بين رفتن يا كم شدن رابطه جنسي ، وجود اختلالات جنسي در زن يا خود مرد 

مشكلات عاطفي مانند بي توجهي زن به شوهر ، بداخلاقي زن و ...

ويژگي هاي فردي و مشكلات قبل از ازدواج  مانند تنوع طلبي و هيجان خواهي ، داشتن روابط متعدد قبل از ازدواج و ...

تحت تاثير دوستان و جامعه قرار داشتن 

ماهواره و شبكه هاي اجتماعي 


براي مطالعه متن كامل مقاله وارد لينك زير شويد :


 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/209/علل-خيانت-مردان-به-زنان.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۳:۲۶

پاداش جسماني بايد مطابق علاقه كودك باشد . هم چنين اين پاداش را بايد به صورت بسيار زياد به كودكان داد و نبايد فقط به عنوان پاداش از آن استفاده كرد چون اين نوع تشويق باعث صميميت و رابطه عاطفي قوي بين والدين و فرزندان مي شود .  

به نقل از سايت مهارت هاي فرزند پروري فيليا پاداش جسماني يكي ديگر از انواع پاداش به كودكان است . پاداش جسماني به كودكان يا پاداش عاطفي به كودكان رفتارهاي غير كلامي مانند بغل كردن ،  بوسيدن و .. هستند كه علاقه و محبت والدين را به كودك نشان مي دهند . از ويژگي هاي پاداش عاطفي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : پاداش جسماني  بايد براي كودك لذت بخش باشد ، هم چنين متناسب با سن كودك باشد ، هم چنين اين تشويق را بعد از اين كه كودك كار مورد دلخواه شما انجام داد به او بدهيد مثلاً بعد از اين كه اتاقش را مرتب كرد او را ببوسيد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۳:۰۸

وسواس يك نوع بيماري رواني است ، كه فرد را به تكرار زياد يك رفتار مجبور مي كند . مثلاً فرد وسواسي در مورد يك مسئله مانند نظافت هر چيزي مانند دست ، زياد فكر مي كند مانند اين كه نكند دستم كثيف باشد ، در نتيجه اين فكرهاي زياد باعث اضطراب و نگراني فرد مي شود . و اين فرد براي كاهش نگراني خود سعي مي كند با شستشوي زياد دست اضطراب خود را كم كند .

 

 

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ، انواع وسواس در زنان و مردان شامل : وسواس فكري عملي ، بد شكلي بدن ، ذخيره كردن ، اختلال موكني ، اختلال پوست كني ، وسواس فكري عملي به علت بيماري هاي جسمي ، مصرف مواد و داروها است . كه در مقاله درباره علايم  ، و سن شروع هر كدام از آن ها توضيح داده شده است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۹:۲۷

روش هاي فرزندپروري بخشي از همه از رفتارهاي والدين هستند كه در موقعيت هاي زيادي نشان داده مي شوند و شرايط فرزندپروري پايدار و با ثباتي را به وجود مي آورند .

 

 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، چهار سبك فرزندپروري وجود دارد كه در ادامه به طور خلاصه به آنها اشاره مي كنيم :

 

 

فرزندپروري مقتدرانه : والدين مقتدر با فرزندشان صميمي هستند و ارتباط نزديكي با فرزندشان برقرار مي كنند و در عين حال كنترل قاطعانه و در حد معقولي نسبت به فرزند خود دارند . اين والدين به تدريج به كودك استقلال داده و اجازه مي دهند در زمينه اي كه آمادگي اش را دارد خودش تصميم بگيرد .

 

 

فرزندپروري مستبدانه : اين والدين بسيار سرد و دستور دهنده هستند . خودشان تصميم مي گيرند و انتظار دارند هر تصميمي كه گرفتند فرزندشان نيز بي چون و چرا از آن اطاعت كند و اگر كودك سرپيچي كند تنبيهش مي كنند .

 

 

فرزندپروي آسان گير : اين والدين صميمي و بي توجه هستند . قانون خاصي براي فرزندشان وضع مي كنند و اجازه مي دهند هر كاري ميخواهند بكنند . 

 

 

فرزندپروري بي اعتنا : اين نوع تربيت " غفلت " ناميده مي شود ، اين والدين اغلب افسرده بوده و از فرزندان خود جدا هستند و به قدري غرق در فشار خانوادگي هستند كه وقتي براي فزندشان ندارند .  

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 


www.heyvafamily.com/web/articles/view/208/روش-هاي-فرزند-پروري-و-تاثيرات-آن-بر-كودك.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۸:۴۷

تغذيه نوزاد از شير مادر در اوايل زندگي اهميت بسيار زيادي در رشد كودك دارد ، زيرا شير مادر منبعي بسار غني از موادي است كه نوزاد براي رشد به آنها نياز دارد .

 

 

به بيان مشاوره روانشناسي تلفني فيليا شير دادن هم براي نوزاد اهميت دارد و هم براي مادر مفيد است از جمله فوايدي كه براي نوزاد دارد محافظت از او در برابر بيماري هاست زيرا شير مادر حاوي ماده اي است كه از نوزادان در برابر عفونت ، بيماري هاي گوارشي ، آسم و آلرژي محافظت مي كند .

 

 

يكي از فوايدي كه شير دادن به نوزاد براي مادر دارد اين است كه به ميزان زيادي از ابتلا به اضطراب و افسردگي پس از زايمان جلوگيري مي كند .

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :

 

 

 

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۷:۵۵

پاداش كلامي يكي از بهترين تشويق ها است و در هر سني مي توان از آن استفاده كرد  . تشويق زباني ساده ترين نوع پاداش است و به راحتي مي توان آن را انجام داد . در پاداش كلامي  به كودكان بهتر است دقيقاً و با جزئيات رفتار كودك را توصيف كنيد و بعد با زبان و گفتار كودك را تحسين كنيد .

 

 

به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا  پاداش كلامي يكي از انواع پاداش به كودكان است . تشويق زباني يعني تحسين و تشويق كودك با كلام و گفتار . از ويژگي هاي پاداش كلامي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : تشويق زباني را با رفتار مناسب كودك همراه كنيد . هم چنيين تقويت كلامي بايد متناسب با سن كودك باشد .  هم چنين هنگام تشويق گفتاري خلاقيت داشته باشيد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۴:۴۹

هرچند همه فرزندان در يك خانواده زندگي مي كنند اما خصوصيات شخصيت فرزندان با هم تفاوت دارد مثلاً  فرزندان اول تشنه قدرت هستند و اضطراب آن ها بيشتر است يا مثلاً  فرزندان دوم معمولاً مسير متفاوتي با فرزند اول در زندگي طي مي كند .

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، فرزندان اول گذشته را دوست دارند ، نسبت به بقيه فرزندان اضطراب بيشتري دارند ، قدرت طلب و جاه طلب هستند . و افراد مسوليت پذيري هستند . فرزندان دوم همواره با بچه اول رقابت مي كنند و زودتر شروع به صحب كردن مي كنند . فرزند وسط آرام ، است . دوست دارد همه اعضاي خانواده از او راضي باشند . هم چنين آدم منعطف و مستقلي است .  فرزند آخر ممكن است آدم بي مسوليت و وابسته باشد يا برعكس بقيه فرزندان به صورت باورنكردني مسير پيشرفت را طي كند . تك فرزندان بانظم ، مسوليت پذير ، پرتوقع ، و خودخواه هستند

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/211/رابطه-ترتيب-تولد-و-شخصيت-فرزندان.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]