تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۸:۴۷

از اينترنت براي برقراري ارتباط استفاده مي شود . به همين علت امروزه افراد بسياري وقت زيادي را درفضاي مجازي مي گذرانند . اين استفاده زياد از اينترنت باعث بروز پديده اعتياد در برخي افراد شده است و هر اعتيادي با علايمي در فرد همراه است .

به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، علائم اعتياد به اينترنت شامل 4 دسته علايم رواني اعتياد به اينترنت ، علايم جسمي  اعتياد به اينترنت ، علايم رفتاري اعتياد به اينترنت ، و علايم اعتياد به اينترنت در رابطه است . علايم رواني اعتياد به اينترنت شامل احساس تنهايي ، احساس گناه و .. است از علائم جسمي بي خوابي ، افزايش وزن ، سردرد و .. است از علائم رفتاري مانند غذا خوردن در جلوي كامپيوتر ، انجام ندادن بقيه كارهاي روزمره خود و از علايم اعتياد به اينترنت در رابطه به برقراري دوستي در فضاي مجازي به جاي برقراري دوستي در دنياي واقعي ، خيانت در زندگي زناشويي و ... اشاره كرد  ، كه در مقاله به طور كامل توضيح داده شده است .

 

 

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/219/علائم-اعتياد-به-اينترنت-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۳:۱۱

ارتباط عاطفي كه بين مادر و كود وجود دارد دلبستگي ناميده مي شود و اين رفتار مادر است كه تعيين كننده ايمن بودن يا نبودن دلبستگي در كودكان است ، بهترين نوع دلبستگي دلبستگي ايمن ست كه باعث رشد رواني سالم كودك مي شود . 

به استناد راهنمايي و مشاوره فيليا ، علامت دلبستگي ايمن در كودكي اين است كه اين كودكان رفتار دلبستگي واضحي بعد از جدايي مادر نشان مي‌دهند . وقتي از مادر جدا مي شوند ، آن‌ها مادر را صدا مي‌كنند ، دنبال او مي‌روند و او را جستجو مي كنند و در آخر شروع به گريه مي‌كنند . زماني كه مادر برمي‌گردد خوشحال مي‌شوند و او را بغل مي‌كنند و مي‌خواهند با وي تماس جسمي داشته باشند . 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/262/دلبستگي-ايمن-و-عوامل-موثر-بر-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۳:۰۴

اگر والدين قصد دارند زياد به كودك هديه بدهند يك روش مناسب دادن تشويق مادي كوچك مانند دادن ستاره ، ژتون ، و ... است . روش مناسب براي تشويق مادي كودكان اين است در ابتدا اگر مثلاً هر شب مسواك بزند هر شب در ازاي مسواك زدن ستاره دريافت مي كند بعد در ازاي 7 ستاره طول هفته يا در آخر ماه در ازاي 30 ستاره هديه كوچكي كه از لحاظ مالي فشاري به والدين وارد نكند براي كودك خريداري شود .

به نقل از سايت مهارت هاي فرزند پروري فيليا ، پاداش مادي يكي ديگر از انواع پاداش به كودكان است . پاداش‌ مادي به كودكان يعني دادن هديه يعني وسايل ، اسباب بازي ها و خوراكي هاي خوشمزه اي هستند كه در حالت معمولي ،  والدين برايش تهيه نمي كنند .  از ويژگي هاي پاداش مادي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : خريد جايزه براي والدين مقدور باشد و فشار زيادي را به آن ها وارد نكند  ، هم چنين جايزه متناسب با سن كودك باشد . و والدين بايد بعد از اين كه كودك كار مثبت را انجام داد به او جايزه بدهند تا كودك بفهمد اين هديه به خاطر رفتار خوب او بوده است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۲:۰۵

اينترنت در تمامي جنبه هاي زندگي كاربرد دارد . چون اينترنت باعث مي شود افراد كار زيادي را به سرعت و در مدت كمي انجام دهند  . اين مسئله باعث شده افراد زيادي به سمت اينترنت و فضاي مجازي كشيده شوند . و هم چنين  از آن جايي كه اينترنت بسيار اعتياد آور است مسئله اعتياد به اينترنت نيز مطرح شده است  . به همين علت كشورهاي مختلف به سمت مسئله پيشگيري از اعتياد به اينترنت رفته اند . 

به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، جلوگيري از اعتياد به اينترنت اين گونه نيست كه فرد را به طور كامل از اينترنت و فضاي مجازي محروم كرد بلكه به فرد توصيه مي شود فقط در ساعات مشخص و زماني كه كار دارد به اينترنت و فضاي مجازي برود . و سعي كند سرگرمي ها و ورزش را هم در برنامه خود داشته باشد .  هم چنين ساير روش هاي پيشگيري از اعتياد به فضاي مجازي در مقاله به طور كامل توضيح داده شده است . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۹:۰۵

در دنيا تعداد مرداني كه به زنان خود خيانت مي كنند بيشتر است ولي در حال حاضر آمار خيانت زنان به مردان نيز در حال بالا رفتن است و با توجه به مسايلي كه در حال رخ دادن است ضرورت پرداختن به علل خيانت زنان بيشتر احساس مي شود . 

به گفته مشاوره روانشناسي تلفني فيليا دلايل خيانت شامل موارد زير مي باشد : 

وجود تفاوت و ناسازگاري در جنبه هاي شخصيتي زن و مرد

برآورده نشدن نيازهاي جنسي در يك رابطه

برآورده نشدن نيازهاي عاطفي در يك رابطه

مشكلات و فشار ماليwww.heyvafamily.com/web/articles/view/210/علل-خيانت-زنان-به-مردان.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۲:۲۲

غذاي كمكي نوزاد بايد از 6 ماهگي شروع شود و دير و زود شروع كردن آن مي تواند مضر و آسيب زا باشد . پس از 6 ماهگي بايد اين غذاها همراه با شير مادر به نوزاد داده شوند و نبايد به طور كامل جايگزين شير مادر شوند زيرا نوزاد در اين سن بسيار حساس است و حتي ممكن است اين سن شروع سوء تغذيه نوزاد باشد .

 

 

به گفته سايت روانشناسي كودك فيليا در مورد شروع غذاي كمكي بايد به چهار  نكته اساسي توجه داشت كه عبارتند از :

 

 

غذاي تكميلي بايد به موقع شروع شود ، كافي و متنوع باشد ، سالم و ايمن باشد ، با توجه به علائم گرسنگي به نوزاد داده شود .
www.heyvafamily.com/web/articles/view/261/زمان-شروع-غذاي-كمكي-نوزاد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۵:۴۰

پاداش فعاليتي به كودكان همانند پاداش عاطفي و پاداش كلامي باعث ارتباط بهتر والدين و كودك مي شود و اين پاداش بايد مطابق علاقه كودك باشد و براي كودك خوشايند باشد . مثلاً انجام دادن يك بازي ( مانند ماشين بازي ، عروسك بازي ) ، دو چرخه سواري و ... كه كودك به آن علاقه دارد .

 

 

به نقل از سايت مهارت هاي فرزند پروري فيليا ، پاداش فعاليتي يكي ديگر از انواع پاداش به كودكان است . پاداش‌ فعاليتي به كودكان يعني انجام فعاليت هايي كه براي كودك لذت بخش است . از ويژگي هاي تشويق فعاليتي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : تشويق فعاليتي  بايد براي كودك لذت بخش و مطلوب باشد ، و او را خوشحال كند هم چنين متناسب با سن كودك باشد ، هم چنين از اين تشويق نبايد به منظور تربيت كودك به كار برد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۸:۵۴

براي برقراي ارتباط از فضاي مجازي استفاده مي شود . فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي در كنار فوايد زيادي كه دارند مضرات و آسيب هايي نيز دارند يكي از اين آسيب ها مسئله اعتياد به اينترنت است . از خطرات اعتياد به شبكه هاي اجتماعي مي توان طلاق ، دزدي ، گوشه گيري ،  مواجهه با محتواي نامناسب ( ***گرافي ، آسيب به خود )  و ... اشاره كرد .

 

 

به نقل از سايت مشاوره اعتياد فيليا ، اعتياد به اينترنت يعني استفاده زياد از اينترنت براي كارهاي غير ضروري هر روز به مدت  8 ساعت تا 10 ساعت يا بيشتر . و فرد حداقل يك سال است كه اين روند صرف وقت در فضاي مجازي را دارد .  تفاوت استفاده عادي از فضاي مجازي با اعتياد به آن اين است كه اعتياد به فضاي مجازي فقط به ساعت هايي كه فرد در اينترنت به سر مي برد  مربوط نيست ؛ اعتياد به اينترنت در واقع به ميزان زماني كه فرد صرف فعاليت هاي غيرضروري در فضاي مجازي مي كند بستگي دارد  كه در مقاله به طور كامل توضيح داده شده است . 

 

 

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/215/اعتياد-به-اينترنت.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۴:۵۲

بعضي نوزادان از اول تولد شير نمي خورند و اصطلاحا سينه نمي گيرند كه در اين صورت توسط پزشك معاينه شده و سپس شير خوردن را ياد مي گيرند ولي برخي از نوزادان با اينكه شير خوردن را شروع كرده اند به يك باره از شير خوردن متوقف مي شوند . در ادامه علت شير نخوردن نوزادان را بررسي مي كنيم :

 

 

شر نخوردن ممكن است به دليل عدم مهارت نوزاد در سينه گرفتن باشد كه عموما در هفته هاي اول ديده مي شود . دردهاي كوليك نيز يكي از علل شايع شير نخوردن نوزادان است . رفلكس معده ، گو درد ، هواي گرم و ... نيز از بقيه عواملي هستند كه در شير نخوردن نوزادان تاثير دارد.

 

 

به بيان سايت راهنمايي و مشاوره فيليا گاهي دلايلي نيز وجود دارند كه به مادر بر مي گردند كه عبارتند از : استفاده مادر از عطر و  مواد آرايشي ، مصرف برخي غذا ها و داروها كه باعث تغيير طعم شير مي شوند ، كم شدن توليد شير و ...

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/259/علت-شير-نخوردن-نوزاد.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۴:۳۸

خيانت به شكسته شدن پيوند زناشويي اطلاق مي شود ،در روابط زناشويي به صورت برقراري رابطه عاطفي يا جنسي به صورت پنهاني با جنس مخالف است. زماني كه صميمي موجود ميان يك زوج از بين مي رود احتمال خيانت نيز در انها بيشتر مي شود ، به عقيده دكتر ويليام گلاسر مهم ترين دليل خيانت زوجين تلاش براي تجربه مجدد صميميت فردي و جنسي است . 

به بيان سايت مشاوره خانواده فيليا ، دلايل خيانت مردان به زنان در چند دسته جاي دارند كه شامل اين موارد است : 

مشكلات جنسي مانند از بين رفتن يا كم شدن رابطه جنسي ، وجود اختلالات جنسي در زن يا خود مرد 

مشكلات عاطفي مانند بي توجهي زن به شوهر ، بداخلاقي زن و ...

ويژگي هاي فردي و مشكلات قبل از ازدواج  مانند تنوع طلبي و هيجان خواهي ، داشتن روابط متعدد قبل از ازدواج و ...

تحت تاثير دوستان و جامعه قرار داشتن 

ماهواره و شبكه هاي اجتماعي 


براي مطالعه متن كامل مقاله وارد لينك زير شويد :


 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/209/علل-خيانت-مردان-به-زنان.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]