تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۳:۲۶

پاداش جسماني بايد مطابق علاقه كودك باشد . هم چنين اين پاداش را بايد به صورت بسيار زياد به كودكان داد و نبايد فقط به عنوان پاداش از آن استفاده كرد چون اين نوع تشويق باعث صميميت و رابطه عاطفي قوي بين والدين و فرزندان مي شود .  

به نقل از سايت مهارت هاي فرزند پروري فيليا پاداش جسماني يكي ديگر از انواع پاداش به كودكان است . پاداش جسماني به كودكان يا پاداش عاطفي به كودكان رفتارهاي غير كلامي مانند بغل كردن ،  بوسيدن و .. هستند كه علاقه و محبت والدين را به كودك نشان مي دهند . از ويژگي هاي پاداش عاطفي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : پاداش جسماني  بايد براي كودك لذت بخش باشد ، هم چنين متناسب با سن كودك باشد ، هم چنين اين تشويق را بعد از اين كه كودك كار مورد دلخواه شما انجام داد به او بدهيد مثلاً بعد از اين كه اتاقش را مرتب كرد او را ببوسيد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۳:۰۸

وسواس يك نوع بيماري رواني است ، كه فرد را به تكرار زياد يك رفتار مجبور مي كند . مثلاً فرد وسواسي در مورد يك مسئله مانند نظافت هر چيزي مانند دست ، زياد فكر مي كند مانند اين كه نكند دستم كثيف باشد ، در نتيجه اين فكرهاي زياد باعث اضطراب و نگراني فرد مي شود . و اين فرد براي كاهش نگراني خود سعي مي كند با شستشوي زياد دست اضطراب خود را كم كند .

 

 

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ، انواع وسواس در زنان و مردان شامل : وسواس فكري عملي ، بد شكلي بدن ، ذخيره كردن ، اختلال موكني ، اختلال پوست كني ، وسواس فكري عملي به علت بيماري هاي جسمي ، مصرف مواد و داروها است . كه در مقاله درباره علايم  ، و سن شروع هر كدام از آن ها توضيح داده شده است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۹:۲۷

روش هاي فرزندپروري بخشي از همه از رفتارهاي والدين هستند كه در موقعيت هاي زيادي نشان داده مي شوند و شرايط فرزندپروري پايدار و با ثباتي را به وجود مي آورند .

 

 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، چهار سبك فرزندپروري وجود دارد كه در ادامه به طور خلاصه به آنها اشاره مي كنيم :

 

 

فرزندپروري مقتدرانه : والدين مقتدر با فرزندشان صميمي هستند و ارتباط نزديكي با فرزندشان برقرار مي كنند و در عين حال كنترل قاطعانه و در حد معقولي نسبت به فرزند خود دارند . اين والدين به تدريج به كودك استقلال داده و اجازه مي دهند در زمينه اي كه آمادگي اش را دارد خودش تصميم بگيرد .

 

 

فرزندپروري مستبدانه : اين والدين بسيار سرد و دستور دهنده هستند . خودشان تصميم مي گيرند و انتظار دارند هر تصميمي كه گرفتند فرزندشان نيز بي چون و چرا از آن اطاعت كند و اگر كودك سرپيچي كند تنبيهش مي كنند .

 

 

فرزندپروي آسان گير : اين والدين صميمي و بي توجه هستند . قانون خاصي براي فرزندشان وضع مي كنند و اجازه مي دهند هر كاري ميخواهند بكنند . 

 

 

فرزندپروري بي اعتنا : اين نوع تربيت " غفلت " ناميده مي شود ، اين والدين اغلب افسرده بوده و از فرزندان خود جدا هستند و به قدري غرق در فشار خانوادگي هستند كه وقتي براي فزندشان ندارند .  

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 


www.heyvafamily.com/web/articles/view/208/روش-هاي-فرزند-پروري-و-تاثيرات-آن-بر-كودك.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۸:۴۷

تغذيه نوزاد از شير مادر در اوايل زندگي اهميت بسيار زيادي در رشد كودك دارد ، زيرا شير مادر منبعي بسار غني از موادي است كه نوزاد براي رشد به آنها نياز دارد .

 

 

به بيان مشاوره روانشناسي تلفني فيليا شير دادن هم براي نوزاد اهميت دارد و هم براي مادر مفيد است از جمله فوايدي كه براي نوزاد دارد محافظت از او در برابر بيماري هاست زيرا شير مادر حاوي ماده اي است كه از نوزادان در برابر عفونت ، بيماري هاي گوارشي ، آسم و آلرژي محافظت مي كند .

 

 

يكي از فوايدي كه شير دادن به نوزاد براي مادر دارد اين است كه به ميزان زيادي از ابتلا به اضطراب و افسردگي پس از زايمان جلوگيري مي كند .

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :

 

 

 

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۷:۵۵

پاداش كلامي يكي از بهترين تشويق ها است و در هر سني مي توان از آن استفاده كرد  . تشويق زباني ساده ترين نوع پاداش است و به راحتي مي توان آن را انجام داد . در پاداش كلامي  به كودكان بهتر است دقيقاً و با جزئيات رفتار كودك را توصيف كنيد و بعد با زبان و گفتار كودك را تحسين كنيد .

 

 

به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا  پاداش كلامي يكي از انواع پاداش به كودكان است . تشويق زباني يعني تحسين و تشويق كودك با كلام و گفتار . از ويژگي هاي پاداش كلامي به كودكان مي توان به موارد زير اشاره كرد : تشويق زباني را با رفتار مناسب كودك همراه كنيد . هم چنيين تقويت كلامي بايد متناسب با سن كودك باشد .  هم چنين هنگام تشويق گفتاري خلاقيت داشته باشيد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۴:۴۹

هرچند همه فرزندان در يك خانواده زندگي مي كنند اما خصوصيات شخصيت فرزندان با هم تفاوت دارد مثلاً  فرزندان اول تشنه قدرت هستند و اضطراب آن ها بيشتر است يا مثلاً  فرزندان دوم معمولاً مسير متفاوتي با فرزند اول در زندگي طي مي كند .

 

 

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، فرزندان اول گذشته را دوست دارند ، نسبت به بقيه فرزندان اضطراب بيشتري دارند ، قدرت طلب و جاه طلب هستند . و افراد مسوليت پذيري هستند . فرزندان دوم همواره با بچه اول رقابت مي كنند و زودتر شروع به صحب كردن مي كنند . فرزند وسط آرام ، است . دوست دارد همه اعضاي خانواده از او راضي باشند . هم چنين آدم منعطف و مستقلي است .  فرزند آخر ممكن است آدم بي مسوليت و وابسته باشد يا برعكس بقيه فرزندان به صورت باورنكردني مسير پيشرفت را طي كند . تك فرزندان بانظم ، مسوليت پذير ، پرتوقع ، و خودخواه هستند

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/211/رابطه-ترتيب-تولد-و-شخصيت-فرزندان.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۲:۴۰

افسردگي يكي از شايع ترين اختلالات رواني است . همه افراد در زندگي خود سختي و غم و اندوه را تجربه مي كنند ولي اين احساسات مدت زيادي دوام نمي آورند و پس از يك يا چند روز از بين مي روند ، وقتي  اين غم و اندوه مشكل ساز مي شوند كه بيشتر از دو هفته ادامه داشته باشند و زندگي فرد را از حالت عادي خارج كنند ، در اين حالت است كه حس ناراحتي و غم تبديل به اختلال افسردگي مي شود.

 

 

به بيان سايت آسيب شناسي اختلالات رواني فيليا افسرگي به حالتي گفته مي شود كه فرد در آن احساس ناراحتي ، پوچي ، نااميدي و درماندگي مي كند و با تغييرات جسمي و فكري همراه است .

 

 

نشانه هاي اختلال افسردگي شامل موارد زير مي باشد و اگر فرد 5 مورد از آنها را در طي دو هفته به صورت مداوم داشته باشد يعني مبتلا به افسردگي است :  حالت روحي افسرده ، كاهش علاقه و اشتياق در بيشتر فعاليت ها ، كاهش يا افزايش وزن ، بي خوابي يا پرخوابي ،  تغيير در حركت و فعاليت ها ، خستگي ، احساس بي ارزشي و احساس گناه ، كاهش توانايي فكر كردن و تمركز كردن ، فكر كردن مداوم به مرگ و خودكشي . 

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كيند : 

 

 


www.heyvafamily.com/web/articles/view/206/افسردگي-و-علائم-آن.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۲:۱۳

 مرحله قطع شدن شيردهي مرحله حساسي براي كودك مي باشد و وي  را در خطر مشكلات جسمي و رواني قرار دهد ؛ بنابراين مادر بايد با فرآيند از شير گرفتن آشنا باشد .

 

 

بهترين زمان از شير گرفتن كودكان 24 ماهگي يا همان دو سالگي است .

 

 

به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا دو روش براي از شير گرفتن كودكان وجود دارد : روش از شير گرفتن ناگهاني : مادر به يك باره تصميم مي گيرد شير خوردن كودك را قطع كند . اين رو اصلا توصيه نمي شود زيرا مشكلات زيادي براي كودك به وجود مي آورد .

 

 

روش از شير گرفتن تدريجي  : در اين رو شير خوردن به تدريج كم مي شود و مادر به تدريج دفعات آن را كاهش مي دهد . اين روش تقريبا 35 روز زمان مي برد و  خطري براي كودك ندارد . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 
www.heyvafamily.com/web/articles/view/255/از-شير-گرفتن-كودك-؛-سن-و-روش-مناسب.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۱:۴۸

دادن پاداش به كودكان يعني وقتي كودك كار خوبي انجام داد با كلام ، هديه ، بوسيدن يا بردن كودك به پارك  از او قدرداني كنيم تا بعداً كارهاي خوب بيشتري انجام دهد . پاداش ها هميشه با هدف و برنامه ريزي صورت نمي گيرند مثلاً وقتي كودكي حرف زشتي مي زند و اطرافيان مي خندند . اين خنده براي كودك پاداش محسوب مي شود و دفعه بعد هم اين كار را تكرار مي كند .

 

 

به نقل از سايت مهارت هاي فرزند پروري فيليا ، انواع پاداش به كودكان شامل پاداش كلامي به كودكان ، پاداش عاطفي يا پاداش جسماني به كودكان ،  پاداش فعاليتي به كودكان و پاداش مادي  به كودكان در زير به طور مختصر بيان شده است  .

 

 

پاداش كلامي يعني  تحسين و تاييد كودكان با كلام و زبان ، پاداش‌ عاطفي رفتارهاي غيركلامي مانند بغل كردن ،  بوسيدن و .. هستند كه علاقه و محبت والدين را به كودك نشان مي دهند . پاداش فعاليتي به كودكان يعني فعاليت ها و كارهايي كه  كودك دوست دارد انجام دهد مانند رفتن به پارك يا منزل فاميل و ... پاداش هاي مادي يعني دادن اشيا و وسايلي كه كوك دوست دارد به او بدهيم مانند خريد توپ ، عروسك و ...

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/249/انواع-پاداش-به-كودكان.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۰:۲۰

بيشتر افراد در زندگي خود غم ، ناراحتي و نگراني را تجربه كرده اند  ولي اين حالت ها  خيلي ادامه ندارد نهايت در طي  يك يا چند روز از بين مي روند ، زماني اين احساسات مشكل ساز محسوب مي شوند كه بيشتر از دو هفته ادامه داشته باشند و زندگي فرد را دچار مشكل كنند . افسردگي يكي از بيماري هاي رواني است كه آمار آن خيلي بالا است به همين دليل به آن سرما خوردگي رواني مي گويند .

 

 

به نقل از سايت مشاوره وراهنمايي فيليا ، انواع افسردگي شامل  اختلال افسردگي اساسي ،  اختلال بي نظمي خلق اخلالگر، اختلال افسردگي مداوم ، افسردگي پيش از قاعدگي ، افسردگي پس از زايمان ، افسردگي فصلي  ،  افسردگي ناشي از مواد ، دارو ها و بيماري هاي جسمي است . كه در مقاله درباره سن شروع ،  علايم  هر كدام از آن ها توضيح داده شده است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/207/انواع-افسردگي-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]