خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۲:۴۰

افسردگي يكي از شايع ترين اختلالات رواني است . همه افراد در زندگي خود سختي و غم و اندوه را تجربه مي كنند ولي اين احساسات مدت زيادي دوام نمي آورند و پس از يك يا چند روز از بين مي روند ، وقتي  اين غم و اندوه مشكل ساز مي شوند كه بيشتر از دو هفته ادامه داشته باشند و زندگي فرد را از حالت عادي خارج كنند ، در اين حالت است كه حس ناراحتي و غم تبديل به اختلال افسردگي مي شود.

 

 

به بيان سايت آسيب شناسي اختلالات رواني فيليا افسرگي به حالتي گفته مي شود كه فرد در آن احساس ناراحتي ، پوچي ، نااميدي و درماندگي مي كند و با تغييرات جسمي و فكري همراه است .

 

 

نشانه هاي اختلال افسردگي شامل موارد زير مي باشد و اگر فرد 5 مورد از آنها را در طي دو هفته به صورت مداوم داشته باشد يعني مبتلا به افسردگي است :  حالت روحي افسرده ، كاهش علاقه و اشتياق در بيشتر فعاليت ها ، كاهش يا افزايش وزن ، بي خوابي يا پرخوابي ،  تغيير در حركت و فعاليت ها ، خستگي ، احساس بي ارزشي و احساس گناه ، كاهش توانايي فكر كردن و تمركز كردن ، فكر كردن مداوم به مرگ و خودكشي . 

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كيند : 

 

 


www.heyvafamily.com/web/articles/view/206/افسردگي-و-علائم-آن.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۲:۱۳

 مرحله قطع شدن شيردهي مرحله حساسي براي كودك مي باشد و وي  را در خطر مشكلات جسمي و رواني قرار دهد ؛ بنابراين مادر بايد با فرآيند از شير گرفتن آشنا باشد .

 

 

بهترين زمان از شير گرفتن كودكان 24 ماهگي يا همان دو سالگي است .

 

 

به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا دو روش براي از شير گرفتن كودكان وجود دارد : روش از شير گرفتن ناگهاني : مادر به يك باره تصميم مي گيرد شير خوردن كودك را قطع كند . اين رو اصلا توصيه نمي شود زيرا مشكلات زيادي براي كودك به وجود مي آورد .

 

 

روش از شير گرفتن تدريجي  : در اين رو شير خوردن به تدريج كم مي شود و مادر به تدريج دفعات آن را كاهش مي دهد . اين روش تقريبا 35 روز زمان مي برد و  خطري براي كودك ندارد . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 
www.heyvafamily.com/web/articles/view/255/از-شير-گرفتن-كودك-؛-سن-و-روش-مناسب.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۱:۴۸

دادن پاداش به كودكان يعني وقتي كودك كار خوبي انجام داد با كلام ، هديه ، بوسيدن يا بردن كودك به پارك  از او قدرداني كنيم تا بعداً كارهاي خوب بيشتري انجام دهد . پاداش ها هميشه با هدف و برنامه ريزي صورت نمي گيرند مثلاً وقتي كودكي حرف زشتي مي زند و اطرافيان مي خندند . اين خنده براي كودك پاداش محسوب مي شود و دفعه بعد هم اين كار را تكرار مي كند .

 

 

به نقل از سايت مهارت هاي فرزند پروري فيليا ، انواع پاداش به كودكان شامل پاداش كلامي به كودكان ، پاداش عاطفي يا پاداش جسماني به كودكان ،  پاداش فعاليتي به كودكان و پاداش مادي  به كودكان در زير به طور مختصر بيان شده است  .

 

 

پاداش كلامي يعني  تحسين و تاييد كودكان با كلام و زبان ، پاداش‌ عاطفي رفتارهاي غيركلامي مانند بغل كردن ،  بوسيدن و .. هستند كه علاقه و محبت والدين را به كودك نشان مي دهند . پاداش فعاليتي به كودكان يعني فعاليت ها و كارهايي كه  كودك دوست دارد انجام دهد مانند رفتن به پارك يا منزل فاميل و ... پاداش هاي مادي يعني دادن اشيا و وسايلي كه كوك دوست دارد به او بدهيم مانند خريد توپ ، عروسك و ...

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/249/انواع-پاداش-به-كودكان.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۰:۲۰

بيشتر افراد در زندگي خود غم ، ناراحتي و نگراني را تجربه كرده اند  ولي اين حالت ها  خيلي ادامه ندارد نهايت در طي  يك يا چند روز از بين مي روند ، زماني اين احساسات مشكل ساز محسوب مي شوند كه بيشتر از دو هفته ادامه داشته باشند و زندگي فرد را دچار مشكل كنند . افسردگي يكي از بيماري هاي رواني است كه آمار آن خيلي بالا است به همين دليل به آن سرما خوردگي رواني مي گويند .

 

 

به نقل از سايت مشاوره وراهنمايي فيليا ، انواع افسردگي شامل  اختلال افسردگي اساسي ،  اختلال بي نظمي خلق اخلالگر، اختلال افسردگي مداوم ، افسردگي پيش از قاعدگي ، افسردگي پس از زايمان ، افسردگي فصلي  ،  افسردگي ناشي از مواد ، دارو ها و بيماري هاي جسمي است . كه در مقاله درباره سن شروع ،  علايم  هر كدام از آن ها توضيح داده شده است .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/207/انواع-افسردگي-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۷:۵۰

قاعدگي در خانم ها خيلي اهميت دارد چون نشانه سلامتي و آمادگي براي مادر شدن است . سيكل عادت ماهانه خانم ها متغيير است و بين 21 روز تا 35 روز است ولي به طور متوسط اكثر خانم ها سيكل پريود يا حيض 28 روز دارند .  

 

 

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا تعريف قاعدگي يا پريود ، تغييرات جسمي و تغييرات رواني پريود ، قاعدگي يا عادت ماهانه در در دختران و خانم ها در زير به طور مختصر بيان شده است  .

 

 

قاعدگي به خونريزي كه هر ماه خانم ها دارند گفته مي شود . طول خونريزي در طي پريودي متغيير است ولي اكثر خانم ها بين 3 روز تا 7 روز خونريزي دارند و متوسط آن 5 روز است . تا حدود 1.5 سال بعد از نخستين عادت ماهانه امكان دارد اگر خانمي در طي اين مدت ازدواج كند باردار نشود چون در اين مدت خانم ها تخمك سالم توليد نمي كنند . از جمله تغييرات جسمي در هنگام حيض مي توان به حساس شدن و سنگيني سينه ها ، دردهاي شكمي نفخ شكم و ... اشاره كرد . هم چنين از تغييرات رواني هنگام عادت ماهانه مي توان به احساس غم ، اضطراب ، افسردگي ، پرخاشگري ، و ... اشاره كرد .  

 

 

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۱:۳۸

بازتاب شنا كردن نوزاد يكي ديگر از انواع رفلكس هاي غريزي نوزادي است كه از ابتداي تولد تا 6 ماهگي ادامه دارد . و فقط زماني كه نوزاد در آب قرار داده شود فعال مي شود .

 

 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا نحوه مشاهده رفلكس شنا كردن در نوزادان ،  آسيب‌ بازتاب شنا كردن در نوزادان و عملكرد آن بيان شده است .

 

 

والدين براي ديدن رفلكس شنا كردن صورت كودك را در ظرف آبي قرار دهند ؛  در نتيجه كودك همانند عمل شنا كردن ، دست و پا مي‌زند عملكرد بازتاب شنا كردن در نوزادان فقط تا 6 ماهگي است و عملكرد آن در آينده براي كودك مشخص نشده است هم چنين آسيب خاصي براي رفلكس شنا كردن در صورتي كه اين بازتاب بعداز 6 ماهگي ادامه داشته باشد يا اصلاً در كودك به وجود نيامده باشد ذكر نشده است .  

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۷:۱۲

رفلكس هاي نوزادان رفتارهاي غريزي هستند ، نوزادان در بدو تولد قدرت حركات ارادي ندارند و اغلب كارها و رفتارهايي كه انجام مي دهند به صورت بازتاب و غريزي مي باشد .

بازتاب كف دستي چانه اي يكي از بازتاب هاي نوزادان است كه از بدو تولد در فرد وجود دارد و در سن سه ماهگي از بين مي رود ولي در بزرگسالاني كه دچار برخي مشكلات مغزي هستند نيز ديده مي شود .

 

 

به استناد سايت راهنمايي و مشاوره فيليا اگر يكي از دست هاي نوزاد را بخارانيد ، اين خاراندن باعث باز و بسته شدن فك پايين نوزاد مي شود ، اگر اين اتفاق افتاد شما در حال مشاده رفلكس كف دستي چانه اي هستيد . 

 

براي مشاده متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/205/بازتاب-كف-دستي---چانه-اي-نوزاد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۷:۱۶

مهم ترين سوالي كه در نوجواني براي فرد به وجود مي آيد سوال " من كيستم ؟ " است . شكل گيري هويتنوجوان مستلزم اين است كه نوجوان مدام در حال كسب تجربه و تلاش باشد زيرا جواب دادن به اين سوال نيازمند آن است كه نوجوان جنبه هاي جسماني ، اجتماعي و حركتي خودش را كشف كند و بتواند خودش را از ديدگاه ديگران ببيند .

 

 

 

به بيان سايت روانشناسي نوجوان فيليا ، تشكيل هويت در نوجوان شامل سه امر اساسي است :

 

 

نوجوان احساس ثبات داشته باشد ؛ يعني بداند كه با گذشت زمان همان شخصي است كه قبلاً بوده است و شخصيتش تغيير نكرده است .

 

 

 افراد جامعه و ديگران او را شخصي با ثبات بشناسند ؛ يعني نوجوان بايد بتواند تصوير ثابتي از خود به محيط ارائه دهد

 

 

اطمينان به ثابت بودن شخصيت ؛ او بايد براساس شواهد عيني و اطلاعاتي كه از محيط دريافت مي كند به ثبات شخصيت خود اطمينان پيدا كند.

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۳:۰۸

بازتاب ها اولين حركات و واكنش هاي انسان هستند كه نوزاد براي ارضاي نيازهاي غريزي خود از اين حركات استفاده مي كند . بيشتر رفلكس هاي نوزاد تا قبل 6 ماهگي از بين مي روند ولي برخي از آنها تا آخر عمر باقي مانده و تبديل به حركات ارادي مي شوند ولي بازتاب مورو در 6 ماهگي از بين مي رود .

به استناد مشاوره روانشناسي فيليا به وجود نيامدن رفلكس مورو مي تواند نشان دهنده مشكل در دستگاه عصبي مركزي باشد ؛ هم چنين ادامه پيدا كردن بيش از حد اين بازتاب  نشستن ، كنترل سر و ساير نقاط برجسته حركتي را به تأخير خواهد انداخت.

 

 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۶:۱۲

بازتاب تونيك گردني از انواع رفلكس هاي غريزي نوزادي است كه از هنگام تولد تا 3 يا 4 ماهگي ادامه دارد .

به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا نحوه مشاهده رفلكس تونيك گردني در نوزادان ،  آسيب‌ بازتاب تونيك گردني در نوزادان و عملكرد آن بيان شده است .

 

 

والدين براي مشاهده رفلكس تونيك گردني ، نوزاد را به پشت بخوابانند ، با چرخيدن گردن به يك سمت ، دست و پاي  سمت صورت باز و صاف شده و از بدن دور مي شود . از آسيب هاي رفلكس تونيك گردني در آينده مي توان به مشكلات خواندن ، نوشتن و عدم هماهنگي چشم و دست اشاره كرد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]