خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۰:۲۹

افراد مبتلا به اختلال شخصيت وسواسي جبري بيش از اندازه كار مي كنند ، مسوليت پذير ، بسيار دقيق و وسواس هستند و خيلي به جزئيات توجه مي كنند . هم چنين خيلي تلاشگر هستند . 

به نقل از مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ويژگي هاي اختلال شخصيت وسواسي جبري ، سن شروع اختلال شخصيت وسواسي جبري در مردان و زنان و تشخيص شخصيت وسواسي جبري در افراد در زير به طور مختصر بيان شده است  . 

از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت وسواسي مي توان به خسيسي ، لجبازي ، اصرار به انجام كار ها به شيوه خاص آن ها ( يعني طبق مقرراتي كه آن ها كار را انجام مي دهند بايد انجام داد و خلاقيت فرد را قبول ندارند ) ، اشاره كرد هم چنين اين افراد بدون انعطاف و بسيار خشك هستند ، كارها را به لحظه آخر موكول مي كنند . اين افراد خيلي به خود سخت مي گيرند مثلاً تفريح و استراحت را وقت تلف كردن مي دانند مگر اينكه در هنگام تفريحي يك كاري انجام بدهند .  سن شروع شخصيت وسواسي جبري در افراد در سن 18 سالگي است براي اين كه فرد تشخيص شخصيت وسواسي جبري  را بگيرد بايد 4 علامت از 8 علامت ذكر شده در مقاله را داشته باشد . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/244/اختلال-شخصيت-وسواسي-جبري.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۰:۵۱

گريه كردن در همه نوزادان امري طبيعي است و حتي راهي براي برقراري ارتباط با ديگران و رفع نيازهاي نوزاد است . گاهي اوقات نوع گريه هاي نوزاد متفاوت بوده و هر كدام نشان دهنده نوعي نياز متفاوت است .

به گفته روانشناسي كودك فيليا يكي از مشكلات رايج دوران نوزادي كوليك يا قولنج است و علامت آن گريه هاي بسيار شديد و غير قابل تحمل نوزادان است . قولنج نوزادان گريه هاي غير طبيعي و طولاني در نوزادان است كه به دليل بيماري هاي شكمي به وجود مي آيد و اغلب باعث اضطراب و ناراحتي والدين مي شود .اين گريه ها اغلب بين 6 عصر تا نيمه هاي شب اتفاق مي افتد .


براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :

 

 

 

 

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۵:۴۹

به بيان سايت راهنمايي و مشاوره فيليا بازتاب ها اولين پاسخ هاي نوزادان و اولين راه براي برقراري ارتباط آنها با والدين و برطرف كردن نيازهايشان مي باشد . بازتاب گونه نيز بازتابي است كه به برطرف كردن نياز گرسنگي نوزاد كمك مي كند زيرا نوزاد به وسليه اين بازتاب نوك پستان مادر را پيدا كرده و غذا مي خورد .

بازتاب گونه نوزاد بايد در سن سه ماهگي از بين برود و اگر ديديد در نوزادتان باقي مانده حتما بايد به پزشك مراجعه كنيد .

براي مطالعه مشاهده بازتاب گونه و عملكرد آن روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۹:۵۶

تغيرات سبك زندگي ، تغيرات اجتماعي ، تغيرات شخصيتي و ... به طور مداوم انسان را دچار مشكل مي كند و براي تطبيق پيدا كردن و حل اين مشكلات نياز به كسب مهارت هاي جديد در فرد به وجود مي آيد . برنامه آموزش مهارت هاي زندگي برنامه اي است كه هدف آن افزايش سطح سلامت روان و پيشگيري از آسيب هاي رواني - اجتماعي است كه از سوي سازمان جهاني بهداشت تدوين شده است .

به استناد مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، مهارت هاي زندگي عبارت است از " توانايي انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه اي كه فرد بتواند با چالش ها و ضروريات زندگي روزمره خود كنار بيايد " .

 

 

انواع مهارت هاي زندگي شامل 10 مورد است كه عبارتند از : مهارت تصميم گيري ، مهارت حل مسئله ، مهارت تفكر خلاق ، مهارت تفكر نقاد ، مهارت برقراري ارتباط موثر ، مهارت برقراري ارتباط موثر ، مهارت خودآگاهي ، مهارت همدلي كردن ، مهارت مقابله با هيجان  ، مهارت مقابله با استرس

 

 

 

 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :  

 

 

 

 

 

 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/247/مهارت-هاي-زندگي-؛-انواع-و-اهميت-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۱:۵۲

بازتاب خزيدن يكي ديگر از انواع رفلكس هاي غريزي نوزادي است . اغلب نوزادان سالم به ترتيب ابتدا بازتاب خزيدن دارند ، در مرحله دوم سينه خيز مي روند سپس چهار دست و پا راه مي روند . اين رفلكس نوزاد را براي براي چهار دست و پا رفتن آماده مي كند .

 به نقل از سايت مشاوره مهارت هاي فرزند پروري فيليا نحوه مشاهده رفلكس خزيدن در نوزادان ،  آسيب‌ بازتاب خزيدن در نوزادان و عملكرد آن بيان شده است .

ولدين براي تحريك بازتاب خزيدن بدن كودك را به صورت دمر روي يك سطح صاف مانند ميز قرار دهيد ، كه باعث مي شود نوزاد پشت سر هم با كف پاها ضربه بزند . رفلكس خزيدن در 3 ماهگي قبل از اين كه چهار دست و پا رفتن ارادي شروع شود از بين مي رود .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۵:۲۵

افراد داراي شخصيت وابسته رفتار سلطه پذير دارند و مدام به ديگران مي چسبند تا از آن ها مراقبت كند . در ابراز مخالفت و نظر خود به ديگران مشكل دارند . هميشه انظار دارند ديگران مسوليت زندگي آن ها را بر عهده بگيرد . قدرت تصميم گيري در امور زندگي ندارند .

به نقل از مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ويژگي هاي اختلال شخصيت وابسته ، سن شروع اختلال شخصيت وابسته در مردان و زنان و تشخيص اختلال شخصيت وابسته در افراد در زير به طور مختصر بيان شده است  

از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت وابسته مي توان به احساس بي كفايتي ، اعتماد به نفس پايين و تحت نفوذ ديگران اشاره كرد . شخصيت هاي وابسته اغلب دوست داشتني هستند زيرا ، خونگرم ، وفا ، اهل همكاري ، دلسوز و فروتن هستند . از ديد ديگران افراد مبتلا به اختلال شخصيت وابسته ساده لوح ، ترسو و غيرفعال هستند .  سن شروع شخصيت وابسته در افراد در سن 18 سالگي است براي اين كه فرد تشخيص شخصيت وابسته را بگيرد بايد 5 علامت از 8 علامت ذكر شده در مقاله را داشته باشد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۷:۰۸

رفلكس بابنسكي هم چون ديگر انواع رفلكس ها به صورت غريزي در نوزادان وجود دارد رفلكس بابينسكي علاوه بر نوزادن در بزرگسالان هم امكان دارد مشاهده شود . البته در بزرگسالان بعد از راه رفتن طولاني و يا هنگام خواب مشاهده مي شود . 

به بيان سايت مشاوره روان شناسي فيليا نحوه مشاهده رفلكس بابنسكي ،  آسيب‌ بازتاب بابينسكي  بيان شده است . 

والدين براي ديدن رفلكس بابنسكي در نوزادان بايد كف پاي نوزاد را  لمس كنند ، البته نبايد براي لمس پاي نوزاد از وسايل نوك تيز مانند سوزن ، ناخن و ... استفاده كرد . اگر بازتاب بابنسكي بعد از 12 ماهگي از بين نرود امكان دارد نشانه آسيب مغزي مانند آسيب به نخاع و يا بيماري هاي جسمي باشد . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۱:۱۳

بازتاب ها از اولين حركات نوزاد بوده و كاملا فطري و غريزي هستند ، رفلكس گام برداري زيربناي مهارت هاي حركتي درشت كودكان مانند راه رفتن و دويدن مي باشد .

به گفته روانشناسي كودك فيليا براي مشاهده بازتاب گام برداري در يك نوزاد ؛ زير بازوي نوزاد را نگه داريد و اجازه دهيد پاهاي او سطح صافي را لمس كنند ؛ پاسخ نوزاد اين است كه يك پا را بعد از ديگري به صورت گام برداشتن بلند مي كند و تا زماني كه او را نگه داريد و به جلو ببريد پاهايش را مثل راه رفتن حركت مي دهد . همانطور كه مشاهده مي كنيد اين بازتاب نوزاد را براي راه رفتن ارادي در آينده آماده مي كند .

 

 

 

 

 

براي مطالعه عملكرد و سن شروع وپايان بازتاب گام برداري در نوزادان به لينك زير مراجعه نماييد :

 

 

 

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۳:۲۰

افراد ضد اجتماعي بيشتر در زندان ها ، ديده مي شوند . به عبارت ديگر شيوع شخصيت ضد اجتماعي در زندانيان بيشتر است . اين افراد اگر به كسي صدمه اي بزنند اصلاً احساس عذاب وجدان ندارند . مثلاً اگر به يك نفر تجاوز كنند اصلاً احساس گناه و عذاب وجدان ندارند بلكه فرد مورد تجاوز شده را مستحق اين ظلم مي دانند .

 

 

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا  ويژگي هاي شخصيت ضداجتماعي ، سن شروع شخصيت ضداجتماعي در افراد و تشخيص شخصيت ضداجتماعي در افراد در زير به طور مختصر بيان شده است  .

 

 

از جمله ويژگي هاي افراد ضد اجتماعي ، مي توان به دروغگويي ، كلاهبرداري ، مصرف مواد و الكل ، دزدي كردن ، آزار و اذيت ديگران ، تخريب اموال و وسايل ديگران ، تجاوز به حقوق شخصي ديگران و مقرارت اجتماعي و .... اشاره كرد . سن شروع شخصيت ضداجتماعي در افراد در سن 18 سالگي است براي اين كه فرد تشخيص شخصيت ضداجتماعي را بگيرد بايد 3 علامت از 7 علامت ذكر شده در مقاله را داشته باشد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۳:۱۵

چنگ زدن از مهارت هاي حركتي ظريف نوزادان مي باشد ، نوزادان با چنگ زدن به اشياء و گرفتن و لمس كردن آنها اطلاعات زيادي را درباره اشياء و محيط به دست مي آورد . مهارت چنگ زدن جزو مهارت هاي دسترسي در نوزادان مي باشد كه در 7 هفتگي از بين رفته و در سه ماهگي دوباره برمي گردد . نوزادان در سه ماهگي كنترل دست و شانه را به دست آورده و اندازه دست خود را متناسب با شي مورد نظر مي توانند تنظيم كنند . از هفت ماهگي نوزادان مي توانند دستشان را دراز كنند و چيزي را كه مي خواهند بردارند .

 

 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا از 8 ماهگي به بعد نوزادان در چنگ زدن حرفه اي مي شوند و نهايتا در يك سالگي نوزاد مي تواند يه دانه كشمش را بردارد . يعني در اين سن مهارت چنگ زدن نوزاد كامل مي شود . هم چنين در اين دست برتر نوزادان مشخص مي شود .

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :

 

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]