تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۷:۵۰

قاعدگي در خانم ها خيلي اهميت دارد چون نشانه سلامتي و آمادگي براي مادر شدن است . سيكل عادت ماهانه خانم ها متغيير است و بين 21 روز تا 35 روز است ولي به طور متوسط اكثر خانم ها سيكل پريود يا حيض 28 روز دارند .  

 

 

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا تعريف قاعدگي يا پريود ، تغييرات جسمي و تغييرات رواني پريود ، قاعدگي يا عادت ماهانه در در دختران و خانم ها در زير به طور مختصر بيان شده است  .

 

 

قاعدگي به خونريزي كه هر ماه خانم ها دارند گفته مي شود . طول خونريزي در طي پريودي متغيير است ولي اكثر خانم ها بين 3 روز تا 7 روز خونريزي دارند و متوسط آن 5 روز است . تا حدود 1.5 سال بعد از نخستين عادت ماهانه امكان دارد اگر خانمي در طي اين مدت ازدواج كند باردار نشود چون در اين مدت خانم ها تخمك سالم توليد نمي كنند . از جمله تغييرات جسمي در هنگام حيض مي توان به حساس شدن و سنگيني سينه ها ، دردهاي شكمي نفخ شكم و ... اشاره كرد . هم چنين از تغييرات رواني هنگام عادت ماهانه مي توان به احساس غم ، اضطراب ، افسردگي ، پرخاشگري ، و ... اشاره كرد .  

 

 

 

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۱:۳۸

بازتاب شنا كردن نوزاد يكي ديگر از انواع رفلكس هاي غريزي نوزادي است كه از ابتداي تولد تا 6 ماهگي ادامه دارد . و فقط زماني كه نوزاد در آب قرار داده شود فعال مي شود .

 

 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا نحوه مشاهده رفلكس شنا كردن در نوزادان ،  آسيب‌ بازتاب شنا كردن در نوزادان و عملكرد آن بيان شده است .

 

 

والدين براي ديدن رفلكس شنا كردن صورت كودك را در ظرف آبي قرار دهند ؛  در نتيجه كودك همانند عمل شنا كردن ، دست و پا مي‌زند عملكرد بازتاب شنا كردن در نوزادان فقط تا 6 ماهگي است و عملكرد آن در آينده براي كودك مشخص نشده است هم چنين آسيب خاصي براي رفلكس شنا كردن در صورتي كه اين بازتاب بعداز 6 ماهگي ادامه داشته باشد يا اصلاً در كودك به وجود نيامده باشد ذكر نشده است .  

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۷:۱۲

رفلكس هاي نوزادان رفتارهاي غريزي هستند ، نوزادان در بدو تولد قدرت حركات ارادي ندارند و اغلب كارها و رفتارهايي كه انجام مي دهند به صورت بازتاب و غريزي مي باشد .

بازتاب كف دستي چانه اي يكي از بازتاب هاي نوزادان است كه از بدو تولد در فرد وجود دارد و در سن سه ماهگي از بين مي رود ولي در بزرگسالاني كه دچار برخي مشكلات مغزي هستند نيز ديده مي شود .

 

 

به استناد سايت راهنمايي و مشاوره فيليا اگر يكي از دست هاي نوزاد را بخارانيد ، اين خاراندن باعث باز و بسته شدن فك پايين نوزاد مي شود ، اگر اين اتفاق افتاد شما در حال مشاده رفلكس كف دستي چانه اي هستيد . 

 

براي مشاده متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/205/بازتاب-كف-دستي---چانه-اي-نوزاد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۷:۱۶

مهم ترين سوالي كه در نوجواني براي فرد به وجود مي آيد سوال " من كيستم ؟ " است . شكل گيري هويتنوجوان مستلزم اين است كه نوجوان مدام در حال كسب تجربه و تلاش باشد زيرا جواب دادن به اين سوال نيازمند آن است كه نوجوان جنبه هاي جسماني ، اجتماعي و حركتي خودش را كشف كند و بتواند خودش را از ديدگاه ديگران ببيند .

 

 

 

به بيان سايت روانشناسي نوجوان فيليا ، تشكيل هويت در نوجوان شامل سه امر اساسي است :

 

 

نوجوان احساس ثبات داشته باشد ؛ يعني بداند كه با گذشت زمان همان شخصي است كه قبلاً بوده است و شخصيتش تغيير نكرده است .

 

 

 افراد جامعه و ديگران او را شخصي با ثبات بشناسند ؛ يعني نوجوان بايد بتواند تصوير ثابتي از خود به محيط ارائه دهد

 

 

اطمينان به ثابت بودن شخصيت ؛ او بايد براساس شواهد عيني و اطلاعاتي كه از محيط دريافت مي كند به ثبات شخصيت خود اطمينان پيدا كند.

 

 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۳:۰۸

بازتاب ها اولين حركات و واكنش هاي انسان هستند كه نوزاد براي ارضاي نيازهاي غريزي خود از اين حركات استفاده مي كند . بيشتر رفلكس هاي نوزاد تا قبل 6 ماهگي از بين مي روند ولي برخي از آنها تا آخر عمر باقي مانده و تبديل به حركات ارادي مي شوند ولي بازتاب مورو در 6 ماهگي از بين مي رود .

به استناد مشاوره روانشناسي فيليا به وجود نيامدن رفلكس مورو مي تواند نشان دهنده مشكل در دستگاه عصبي مركزي باشد ؛ هم چنين ادامه پيدا كردن بيش از حد اين بازتاب  نشستن ، كنترل سر و ساير نقاط برجسته حركتي را به تأخير خواهد انداخت.

 

 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۶:۱۲

بازتاب تونيك گردني از انواع رفلكس هاي غريزي نوزادي است كه از هنگام تولد تا 3 يا 4 ماهگي ادامه دارد .

به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا نحوه مشاهده رفلكس تونيك گردني در نوزادان ،  آسيب‌ بازتاب تونيك گردني در نوزادان و عملكرد آن بيان شده است .

 

 

والدين براي مشاهده رفلكس تونيك گردني ، نوزاد را به پشت بخوابانند ، با چرخيدن گردن به يك سمت ، دست و پاي  سمت صورت باز و صاف شده و از بدن دور مي شود . از آسيب هاي رفلكس تونيك گردني در آينده مي توان به مشكلات خواندن ، نوشتن و عدم هماهنگي چشم و دست اشاره كرد .

 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۰:۲۹

افراد مبتلا به اختلال شخصيت وسواسي جبري بيش از اندازه كار مي كنند ، مسوليت پذير ، بسيار دقيق و وسواس هستند و خيلي به جزئيات توجه مي كنند . هم چنين خيلي تلاشگر هستند . 

به نقل از مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ويژگي هاي اختلال شخصيت وسواسي جبري ، سن شروع اختلال شخصيت وسواسي جبري در مردان و زنان و تشخيص شخصيت وسواسي جبري در افراد در زير به طور مختصر بيان شده است  . 

از جمله ويژگي هاي اختلال شخصيت وسواسي مي توان به خسيسي ، لجبازي ، اصرار به انجام كار ها به شيوه خاص آن ها ( يعني طبق مقرراتي كه آن ها كار را انجام مي دهند بايد انجام داد و خلاقيت فرد را قبول ندارند ) ، اشاره كرد هم چنين اين افراد بدون انعطاف و بسيار خشك هستند ، كارها را به لحظه آخر موكول مي كنند . اين افراد خيلي به خود سخت مي گيرند مثلاً تفريح و استراحت را وقت تلف كردن مي دانند مگر اينكه در هنگام تفريحي يك كاري انجام بدهند .  سن شروع شخصيت وسواسي جبري در افراد در سن 18 سالگي است براي اين كه فرد تشخيص شخصيت وسواسي جبري  را بگيرد بايد 4 علامت از 8 علامت ذكر شده در مقاله را داشته باشد . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :
www.heyvafamily.com/web/articles/view/244/اختلال-شخصيت-وسواسي-جبري.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۰:۵۱

گريه كردن در همه نوزادان امري طبيعي است و حتي راهي براي برقراري ارتباط با ديگران و رفع نيازهاي نوزاد است . گاهي اوقات نوع گريه هاي نوزاد متفاوت بوده و هر كدام نشان دهنده نوعي نياز متفاوت است .

به گفته روانشناسي كودك فيليا يكي از مشكلات رايج دوران نوزادي كوليك يا قولنج است و علامت آن گريه هاي بسيار شديد و غير قابل تحمل نوزادان است . قولنج نوزادان گريه هاي غير طبيعي و طولاني در نوزادان است كه به دليل بيماري هاي شكمي به وجود مي آيد و اغلب باعث اضطراب و ناراحتي والدين مي شود .اين گريه ها اغلب بين 6 عصر تا نيمه هاي شب اتفاق مي افتد .


براي مطالعه متن كامل مقاله به لينك زير مراجعه نماييد :

 

 

 

 

 

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۵:۴۹

به بيان سايت راهنمايي و مشاوره فيليا بازتاب ها اولين پاسخ هاي نوزادان و اولين راه براي برقراري ارتباط آنها با والدين و برطرف كردن نيازهايشان مي باشد . بازتاب گونه نيز بازتابي است كه به برطرف كردن نياز گرسنگي نوزاد كمك مي كند زيرا نوزاد به وسليه اين بازتاب نوك پستان مادر را پيدا كرده و غذا مي خورد .

بازتاب گونه نوزاد بايد در سن سه ماهگي از بين برود و اگر ديديد در نوزادتان باقي مانده حتما بايد به پزشك مراجعه كنيد .

براي مطالعه مشاهده بازتاب گونه و عملكرد آن روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۹:۵۶

تغيرات سبك زندگي ، تغيرات اجتماعي ، تغيرات شخصيتي و ... به طور مداوم انسان را دچار مشكل مي كند و براي تطبيق پيدا كردن و حل اين مشكلات نياز به كسب مهارت هاي جديد در فرد به وجود مي آيد . برنامه آموزش مهارت هاي زندگي برنامه اي است كه هدف آن افزايش سطح سلامت روان و پيشگيري از آسيب هاي رواني - اجتماعي است كه از سوي سازمان جهاني بهداشت تدوين شده است .

به استناد مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، مهارت هاي زندگي عبارت است از " توانايي انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه اي كه فرد بتواند با چالش ها و ضروريات زندگي روزمره خود كنار بيايد " .

 

 

انواع مهارت هاي زندگي شامل 10 مورد است كه عبارتند از : مهارت تصميم گيري ، مهارت حل مسئله ، مهارت تفكر خلاق ، مهارت تفكر نقاد ، مهارت برقراري ارتباط موثر ، مهارت برقراري ارتباط موثر ، مهارت خودآگاهي ، مهارت همدلي كردن ، مهارت مقابله با هيجان  ، مهارت مقابله با استرس

 

 

 

 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :  

 

 

 

 

 

 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/247/مهارت-هاي-زندگي-؛-انواع-و-اهميت-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]