تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۸:۰۸

ترس از مدرسه در كودكان به زماني گفته مي شود كه كودك از رفتن به مدرسه امتناع مي كند و اگر بخواهد به مدرسه برود دچار اضطراب خيلي شديد و مشكلات جسمي و ... مي شو.د . ترس كودكان از مدرسه به يكي از مشكلات بزرگ والدين تبديل مي شود كه آنها را درمانده مي كند . درمان ترس از مدرسه در كودكان هم به كمك والدين و هم به كمك روانشناس نياز دارد و يك همكاري دو جانبه است . 

سايت مشاوره راهنمايي و مشاوره فيليا راه هاي زير را براي درمان ترس از مدرسه در كودكان ارائه مي كند : 

خود كودك را درمان كنيد نه فقط ترس او را : اول بايد دليل ترس از مدرسه در كودك پيدا شده و درمان شود . 

مدرسه كودك را عوض نكنيد اين كار مشكلي را حل نمي كند .

مادر به همراه كودك در مدرسه بماند .

دارودرماني و كمك گرفتن از روانشناس و روانپزشك .

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/354/درمان-ترس-از-مدرسه-در-كودكان.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۳:۴۹

اوتيسم يكي از اختلالات دوران كودكي است كه در كودكان زير دو سال قابل تشخيص نيست و دليل بروز آن نيز هنوز به طور قطعي قابل تشخيص نيست و متاسفانه امار آن نيز روز به روز در حال گستر است . 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، ميزان شيوع اختلال اوتيسم در جهان بين 5 تا 15 نفر در هر 10.000 تولد بوده اين كه البته بيشتر اين تعداد طيف پايين اوتيسم هستند ولي در اين اختلال قرار مي گيرند . 

ميزان شيوع اوتيسم در ايران نيز با توجه به ميانگين تحقيقات انجام شده 6 نفر در 10.000 نفر براي پسران و 4 نفر در 10.000 نفر براي دختران بوده است . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/516/ميزان-شيوع-اختلال-اوتيسم.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۳:۵۴

 

خيانت يكي از دلايل مهم فروپاشي زندگي زناشويي است و برخلاف آنچه كه به ذهن مي رسد فقط جنسي نست بلكه انواع گوناگوني دارد كه به آنها مي پردازيم : 

خيانت جنسي : به اين معناست كه با فرد با شخصي به جز همسرش وارد رابطه جنسي شود . خيانت جنسي يكي از انواع شايع خيانت مي باشد .  

خيانت عاطفي : اكثرا ديده مي شود زن و شوهراني كه روابط عاطفي سردي با هم دارند يك از طرفين وارد يك رابطه عاطفي با شخصي ديگر مي شود كه به آن خيانت عاطفي مي گويند. 

خيانت مركب : به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا يكي ديگر از انواع خيانت خيانت مركب است . يعني فرد هم از نظر جنسي و هم عاطفي به همسرش خيانت مي كند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/374/انواع-خيانت.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۷:۱۹

 

علل به وجود آمدن بيماري اوتيسم هنوز ناشناخته است ولي فرضياتي درباره آن وجود دارد كه به انها اشاره مي كنيم : 

علل زيستي بيماري اوتيسم :

ساختارهاي مغزي 

سلول هاي عصبي

دليل بيماري اوتيسم از نظر خانوادگي : 

مادران يخچالي : يعني مادراني كه به نيازهاي عاطفي فرندان خود توجه نمي كنند 

ويژگي هاي شخصيتي والدين

 به استناد سايت روانشناسي كودك فيليا در حال حاضر پژوهشگران مجموعه اي از علل خانوادگي ، زيستي و آناتوميك را براي اين اختلال در نظر مي گيرند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/515/دليل-بيماري-اوتيسم.html

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۵:۲۶


براي والدين مرگ فرزند خيلي سخت است چون فرندان دوام زندگي خود را در فرزندان مي دانند و زماني كه آن ها مرگ فرزند مي بينند در واقع تمام آرزوها ، اميد آن ها از بين مي روند . در واقع واكنش والدين به مرگ فرزند اين است كه تا مدت ها احساس غم ، اضطراب ، نااميدي و احساس پوچي مي كند .

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ، تاثير مرگ بچه روي پدر و مادر خيلي زياد و شديد است چون با اين اتفاق حس فناناپذيري خود را از دست مي دهند . در كل سوگواري فرزند يكي از بزرگترين استرس هاي كه مي تواند در والدين اتفاق بيفتد .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد:


www.heyvafamily.com/web/articles/view/339/واكنش-والدين-به-مرگ-فرزند.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۹:۳۹


در هنگام سوگ و فقدان فرد دچار واكنش هايي مانند غم ، افسردگي ، گوشه گيري مي شود و اگر در اين زمان فرد راهكارهاي كنار آمدن با مرگ عزيزان از دست رفته را بلد نباشد امكان دارد دچار مشكلات روحي و رواني شديد مانند افسردگي و ديگر مشكلات رواني شود . 

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، روش هاي كنار آمدن با مرگ عزيزان از دست رفته شامل اين موارد است : به خود اجازه دهيد فقدان را احساس كنيد  . حمايت اجتماعي ديگران را بپذيريد ، در مورد روند سوگ واقع بين باشيد  ، متوفي را به ياد آوريد ، در موقع مناسب به مشغوليت هاي تازه بپردازيد و روابط جديد را برقرار كنيد . در واقع اين توصيه هاي درمان سوگ به افراد كمك مي كند ضمن قبول مرگ عزيز از دست رفته بتوانند هدف و معني بهتري براي زندگي خود بيابند .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/338/روش-هاي-كنار-آمدن-با-مرگ-عزيزان-از-دست-رفته.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۱:۰۵


 سوگ شامل مجموعه اي از احساسات ، افكار و رفتار هاي است كه افراد در مواجهه با فقدان يا تهديد فقدان نشان مي دهند . ضمن طبيعي و فراگير بودن پديده سوگ در تمام جوامع انساني ، ابراز سوگ و فقدان در افراد مختلف بسيار متفاوت است در واقع تفاوت افراد در واكنش به سوگواري اين است مردان كمتر از زنان ناراحتي و افسردگي خود را واضح نشان مي دهند يا مرگ فردي كه سال ها مريض بوده راحت تر از فردي است كه به صورت ناگهاني خودكشي كرده است .

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، تفاوت افراد در واكنش به سوگ به دو دسته تفاوت هاي شخصي در واكنش به سوگ ، و تفاوت هاي موقعيتي در واكنش به سوگ تقسيم مي شود .  

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/336/تفاوت-افراد-در-واكنش-به-سوگ.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۲۷:۲۶


افسردگي يكي از بيماري هاي رواني است كه شامل چند نوع است و خطرناك ترين نوع آن افسردگي ماژور است . براي تشخيص افسردگي ماژور بايد فرد 5 مورد از 9 علائم و نشانه هاي ذكر شده در مقاله را به مدت حداقل دو هفته به صورت پشت سرهم داشته باشد .

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، افسردگي خيلي شايع است به همين دليل به آن سرماخوردگي رواني  مي گويند . علائم افسردگي ماژور شامل خستگي ، احساس غم ، احساس گناه ، فكر مرگ و خودكشي ، بي خوابي يا پرخوابي ، كاهش انگيزه و ... است . شيوع افسردگي ماژور تقريباً 7 درصد است ، هم چنين شيوع افسردگي ماژور در زنان 2 برابر مردان است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد:


www.heyvafamily.com/web/articles/view/526/افسردگي-ماژور.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۸:۵۰

 

بلوغ طي چند سال صورت مي‌گيرد ، كه سن شروع آن در افراد مختلف متفاوت است. در دختران معمولا بين سنين 8 تا 14 سالگي و در پسران بين سنين 9 تا 16 سالگي اتفاق مي‌افتد . البته ممكن است در برخي زودتر يا ديرتر از اين سنين اتفاق بيفتد . وقتي ديرتر از بازه زماني مطرح شده باشد به آن بلوغ ديررس مي گويند .

به نقل از سايت روانشناسي خانواده فيليا ، تعريف بلوغ ديررس يعني اين كه تغييرات جسمي و هورموني كه بايد با افزايش سن اتفاق افتد ، به موقع صورت نمي گيرد . هم چنين شيوع بلوغ ديررس در پسرها بيشتر از دخترها است معمولاً پسراني كه بلوغ ديررس دارند دچار احساس افسردگي مي كنند و اعتماد به نفس كمتري دارند .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/521/بلوغ-ديررس-چيست.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۳:۵۰


بلوغ مرحله اي است كه طي آن كودك به بزرگسالي مي رسد بلوغ در اكثر افراد در محدوه سني خاص اتفاق مي افتد ولي اگر به هر دليلي بلوغ زودتر از زمان مورد نظر شروع شود به آن بلوغ زودرس مي گويند .

به نقل از سايت روانشناسي نوجوان فيليا ، بلوغ زودرس به ظهور علائم بلوغ جسمي و هورموني گفته مي شود و به علت هاي بسيار مختلفي اتفاق مي افتد . تعريف بلوغ زودرس در دختران به بلوغ قبل از 8 سالگي و در پسرها به بلوغ قبل از 9 سالگي گفته مي شود . هم چنين شيوع بلوغ زودرس در دخترها بيشتر از پسرها است و دخترها بيشتر از پسرها به علت بلوغ زودرس دچار ناراحتي و افسردگي مي شوند .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد:


www.heyvafamily.com/web/articles/view/519/بلوغ-زودرس-چيست.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]