خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۳۵:۵۳


قاعدگي يكي از دوره هاي مهم زندگي زنان است كه از بلوغ شروع مي شود و تا يائسگي ادامه دارد در طول 1 سال تا 1.5 سال بعد از نخستين قاعدگي ماشين حساب تخمك گذاري در قاعدگي نامنظم  طبيعي است ولي اگر بعد از اين مدت ماشين حساب تخمك گذاري در عادت ماهانه نامنظم است براي تعيين روز تخمك گذاري و احتمال بارداري بايد به پزشك مراجعه كرد .

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، براي ماشين حساب تخمك گذاري در پريود نامنظم بايد حتما به متخصص زنان و زايمان مراجعه كرد ولي در افرادي كه قاعدگي منظم دارند بايد سيكل پريود را منهاي 14 كنيد دوره زماني دو روز قبل و دو روز بعد از عدد بدست آمده زمان تخمك گذاري است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۶:۲۲

سوگ واكنشي است كه افراد در برابر مرگ عزيزان و نبود آن ها نشان مي دهد . روانشناسان معتقدند افراد بايد در برابر مرگ عزيزان سوگواري كنند و به خود اجازه دهند روند و مراحل سوگواري و فقدان را طي كنند . تا در آينده دچار مشكلات روحي و رواني مانند افسردگي نشوند .  فرايند فقدان در افراد مختلف بسيار متفاوت است هم چنين به نحوه مرگ عزيز از دست رفته نيز دارد مثلاً فردي كه در اثر خودكشي فوت شده خانواده او احساس داغديدگي بيشتري مي كنند .

به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، از فرايند سوگ مي توان : مرحله اجتناب ، مواجهه ، ترميم و برقرار كردن پيوندي نمادي با متوفي و ادامه دادن زندگي را نام برد .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۰۸

 

 فرزند نداشتن برخي از افراد به علت مشكلات جسمي و برخي ديگر به صورت ارادي و با خواست و تمايل خود فرزند ندارند .

به نقل از سايت روان شناسي كودك فيليا ، تعريف بي فرزندي يعني اين كه زوج كه با هم زندگي مي كنند بچه ندارند ويژگي افرادي كه به صورت ارادي فرزند ندارند اين است كه اين افراد داراي شغل هاي سطح بالا  تحصيلات زياد دارند و خيلي دنبال پيشرفت در كار هستند ولي افرادي كه غيرارادي دچار بي فرزندي هستند احساس نااميدي و پوچي مي كنند و هميشه نگران اين مسئله هستند كه در آينده تنها هستند و كسي ندارند كه از آن ها مراقبت كند .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

v

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۳:۵۸

 

غريزه جنسي در افراد مختلف و تحت شرايط متفاوت بالا و پايين مي رود همان گونه كه در برخي موارد لازم است ميل جنسي را افزايش داد در شرايط ديگر مانند زماني كه فرد اعتياد جنسي دارد بايد راهكارهاي كاهش غريزه جنسي را پيشنهاد داد چون كم كردن شهوت باعث مي شود فرد كمتر به خود و جامعه آسيب بزند .

به نقل از سايت مشاوره جنسي فيليا ، از راههاي كاهش ميل جنسي مي توان كاهش غريزه جنسي با خوراكي ها ، كاهش ميل جنسي با دارو ، و انجام فعاليت هايي براي مشغول كردن خود غير از امور جنسي نام برد

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۵۹:۴۵

ترس يك پاسخ هيجاني است كه زماني كه محرك ترس آور وجود داشته باشد اين پاسخ هيجاني در فرد ديده مي شود و در نبود محرك ترس آور ديده نمي شود . 

به بيان سايت روانشناسي كودك فيليا در انواع ترس در كودكان شامل دو مورد زير مي باشد : 

كودكان 1 ساله از حيوانات بزرگ ، انسان غريبه و امثال آن مي ترسند 

كودكان 3 تا 5 ساله از حيوانات كوچكي مثل موش و سوسك مي ترسند . 

يكي از دلايل ترس در كودكان " تنبيه اشتباه " والدين است . مثلا كودك را در اتاق تاريكي حبس مي كنند و كودك پس از آن از تاريكي و تنهايي مي ترسد . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/352/ترس-در-كودكان-؛-انواع-و-علت-آن.html

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۵۳:۲۴

 

اعتياد يك بيماري و اختلال با نشانه هاي باليني ، رفتاري و شناختي است كه عوامل زيادي در به وجود آمدن آن دخالت دارد. علل گرايش به مواد مخدر شامل مسايل فردي ، اجتماعي ، علل خانوادگي و ... است . 

به بيان سايت مشاوره اعتياد فيليا ، علل اجتماعي بروز اعتياد شامل موارد زير مي باشد :

دسترسي آسان به موارد مخدر 

دوستان ناباب 

بيكاري 

 

علل بروز اعتياد ( دلايل رواني و فردي ) شامل موارد زير مي باشد : 

مشكلات و اختلالات رواني 

مبتلا بودن فرد به نوعي از اختلالات شخصيت

تلاش براي رها شدن از روند زندگي روزمره و تكراري

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/504/علل-بروز-اعتياد.html

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۸:۱۳

 

اختلالات عصبي – شناختي دسته اي از اختلالات هستند كه در آنها فرد از لحاظ حافظه ، توجه ، تمركز و ... مشكل دارد اين بيماري ها معمولا در سن بالا شروع مي شوند و درصورتي كه بيماري پيشرفت كند دچار فراموشي در همه چيز مي شود .

به نقل از سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، انواع اختلالات عصبي شناختي شامل دليريوم ، اختلال عصبي شناختي عمده يا خفيف ناشي از بيماري آلزايمر ، پاركينسون ، پريون ، هانتينگتون ، ايدز ، اجسام لوي ، صدمه مغزي ، اختلال عصبي شناختي پيشاني گيجگاهي عمده يا خفيف ، اختلال عصبي شناختي عروقي عمده يا خفيف ، و اختلال عصبي شناختي عمده يا خفيف ناشي از مواد / دارو ، است . شيوع انواع اختلالات عصبي شناختي بستگي به نوع مشكل دارد . هم چنين علائم انواع اختلالات عصبي شناختي نيز بستگي به نوع بيماري دارد .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۳۹:۳۶

 

افسردگي يكي از مشكلات رواني است كه به قدري شايع است كه به آن سرماخوردگي رواني مي گويند بهداشت روان و پيشگيري از افسردگي روش هايي است كه به افراد كمك مي كند تا از افسردگي جلوگيري كنند .

به نقل از سايت آسيب شناسي رواني فيليا ، برخي از روش هاي پيشگيري از افسردگي شامل خواب كافي ، ورزش منظم ، داشتن برنامه در زندگي ، زندگي ساده و حمايت اجتماعي است . تحقيقات نشان مي دهد حمايت اجتماعي يكي از راهكارهاي پيشگيري از افسردگي است كه به عنوان حفاظ در برابر افسردگي عمل مي كند .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيدwww.heyvafamily.com/web/articles/view/522/بهداشت-روان-و-پيشگيري-از-افسردگي.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۶:۳۰

 

ترس از مدرسه يكي از ترس هاي شايع در كودكان مي باشد كه در بسياري از كودكان ديده مي شود . بچه هايي كه به هيچ وجه نمي توانند از مادرشان جدا شوند و به مدرسه بروند و سر كلاس بنشينند . در اصل كودك از مدرسه نمي ترسد ولي به دليل اضطراب زياد از دور شدن مادر از رفتن به مدرسه امتناع مي كند بنابراين بهتر است به جاي ترس از مدرسه يا مدرسه هراسي از اصطلاح امتناع از مدرسه استفاده كنيم . 

به گفته سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، علت اصلي اين بيماري ترس از مدرسه نيست بلكه مشكل در خانه و خانواده كودك است . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/353/ترس-از-مدرسه-در-كودكان.html

 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۰:۲۲

 

ارتباطي كه مادر با كودك خود برقرار مي كند بر ميزان سلامت رواني و رشد سالم كودك تاثير زيادي مي گذارد . ارتباط والدين با كودك و سبك فرزندپروري والدين باعث ايجاد دلبستگي در كودك مي شود كه مي تواند ايمن و نا ايمن باشد . اگر دلبستگي نا ايمن در كودك شكل بگيرد باعث به وجود آمدن اضطراب جدايي در كودك مي شود . 

به استناد سايت روانشناسي كودك فيليا ، يكي از انواع اختلالات اضطرابي اضطراب جدايي نام دارد كه نوعي اضطراب است كه در كودكان كمتر از يك سال ديده مي شود و زماني شروع مي شود كه والدين بخواهند فرزند خود را تنها بگذارند مثلا در اتاق خودش بماند يا بخواهد به مهد كودك برود . 

ويژگي اصلي اختلال اضطراب جدايي ترش و نگراني مفرط كودك هنگام جدا شدن از والدين است . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/503/اضطراب-جدايي-در-كودكان.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]