خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۶:۳۷

 

استمنا در كل دنيا رايج است . خودارضايي عبارت است از تحريك دستگاه تناسلي براي به دست آوردن لذت جنسي . خودارضايي هم در مردان و هم در زنان ديده مي شود . خودارضايي براي رهايي از تنش هاي جنسي به ويژه هنگامي كه شريك جنسي در دسترس نيست انجام مي‌شود .هم چنين براي كاهش اضطراب و رسيدن به آرامش انجام مي شود .

به نقل از سايت مشاوره جنسي فيليا ، استمنا يكي از راه هاي ارضاي ميل جنسي است . تعريف خودارضايي اين چنين است :  خودارضايي كسب لذت جنسي به دست خود شخص است . استمنا با انگيزه و تحريك اندام جنسي شخص از سوي خودش و يا وسايل خارجي انجام مي‌گيرد و معمولا انجام آن تا رسيدن به لذت جنسي ادامه پيدا مي‌كند . تحقيقات نشان مي دهد سن شروع خودارضايي در 15 ماهگي تا 19 ماهگي است . شيوع خودارضايي در زنان نزديك  75% است در حالي كه شيوع جلق در همه مردان ديده شده است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۷:۴۰

 

اسكيزوفرني يا شيزوفرني يا روان گسيختگي يك بيماري رواني است كه باعث تغيير در ادراك ، افكار و رفتار بيمار مي شود . از ويژگي هاي اصلي نشانه هاي اسكيزوفرني ناتواني در انديشيدن ، عاطفه ضعيف ، انجام رفتارهاي نامعقول و عجيب و غريب ،  و ناتواني در درك واقعيت است . معمولاً افرادي كه از بيماري اسكيزوفرني رنج مي برند نمي دانند در حال تجربه ي علائم اين بيماري هستند .

به نقل از سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، اسكيزوفرني بسته به نوع علائم و مدت مشكل به طيف اختلالات اسكيزوفرني تبديل شده است كه شامل اختلال هذياني ، اختلال روان پريشي كوتاه مدت ، اختلال اسكيزوفرني فرم ، اسكيزوفرني ، اختلال اسكيزوافكتيو ، اختلال روانپريشي ناشي از مواد ، دارو و بيماري جسمي است . علائم انواع اختلالات طيف اسكيزوفرني بسته به نوع اسكيزوفرني متفاوت است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/289/انواع-اختلالات-طيف-اسكيزوفرني.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۰:۳۱

خواب بخش تفكيك ناپذير حيات انسان است و هر فرد در حدود يك سوم از عمر خود را در خواب به سر مي برد . خواب بر روي جسم ، روان و همچنين روابط اجتماعي انسان تأثيرات فراواني دارد . مشكلات زمان بيداري مي تواند كيفيت وكميت خواب را تحت تاثير قرار دهد و اختلالات خواب نيز مي تواند روي عملكرد ، توانايي و سلامت فرد اثر سوء واضح و شديد بگذارد . اختلالات خواب مانند كم يا زياد خوابيدن ، پريدن از خواب ،خواب سطحي و  نرفتن به مرحله خواب عميق و سخت به خواب رفتن است . علائم انواع اختلالات خواب مختلف است و به نوع مشكل خواب بستگي دارد .

به نقل از سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، افراد مشكلات مختلفي در مورد خواب دارند به عبارت ديگر از انواع اختلالات خواب و بيداري مي توان به  ؛ مشكل  بي خوابي ، مشكل پر خوابي ، ناكولپسي ، اختلالات خواب مرتبط با تنفس ، اختلالات خواب و بيداري ريتم شبانه روزي ، نابهنجاري هاي خواب ، كابوس ، نشانگان پاي بي قرار ، مشكل خواب به علت  مصرف مواد و  داروها اشاره كرد .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/286/انواع-اختلالات-خواب-و-بيداري.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۴:۴۷

 

تجاوز جنسي فقط يك حمله فيزيكي و جنسي نيست ، بلكه باعث  آسيب عميق روحي و رواني در فرد مي شود  به عبارت ديگر هر چند مشكلات جسمي پس از تجاوز برطرف مي شود آما آثار رواني آن بسيار زياد است از جمله اثـرات رواني تجاوز جنسي مي توان به  افسردگي ، گوشه گيري ، پرخاشگري ، كابوس هـاي شـبانه اخـتلال خـواب ، بي بند و باري جنســي و ... اشاره كرد  .

به نقل از سايت روانشناسي اجتماعي فيليا ، تجاوز جنسي يكي از وحشناك ترين اعمالي است كه عليه انسان انجام مي گيرد  به عبارت ديگر تعريف تجاوز جنسي شامل نوعي خشونت جنسي است كه معمولاً شامل رابطه جنسي است و توسط فرد يا افرادي صورت مي گيرد كه مورد رضايت فرد نيست . آزار جنسي  مي‌تواند با تهديد ، سوءاستفاده از مسئوليت يا با فردي كه ناتوان يا زير سن قانوني است  اتفاق بيفتد . شيوع تجاوز جنسي در جهان در زنان  بين 13 درصد تا 39 است و شيوع تجاوز جنسي در مردان 3 درصد است . شيوع تجاوز جنسي در ايران مشخص نشده است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/285/تجاوز-جنسي-چيست-.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۵:۳۶

 

يك شخص زماني كه احساس كند كه دارد كمتر از آن چيزي است كه بايد داشته باشد و شخص ديگري آن را دارد حس حسادت در او به وجود مي آيد . حسادت نتيجه ان است كه فرد احساس آشفتگي ، ناتواني ، پوچي ، آسيب پذيري و ترس دارد . 

به بيان سايت روان شناسي اجتماعي فيليا ، حسادت رفتار و عملي است كه فرد در مقابل عدم موفقيت در رقابت با ديگران ، از خود نشان مي دهد . انسان به پيرفت و تكامل علاقه دارد و اگر خودش قادر به پيسشرفت نباشد پيشرفت ديگران را مورد حمله قرار مي دهد و با حسادت هم به خودش و هم اطرافيانش صدمه مي زند . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد .


www.heyvafamily.com/web/articles/view/315/حسادت-چيست.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۳:۴۴


سيگار كشيدن عوارض زيادي هم باري مادر و هم براي جنين دارد . تحقيقات نشان داده اند سيگار كشيدن در بارداري با نارس بودن جنين و سقط جنين ارتباط دارد . در اثر مصرف سيگار رگ هاي خوني به دليل وجود نيكوتين تنگ مي شوند  و جريان خون به رحم كم مي شود  و باعث مي شود جفت به صورت غيرعادي رشد كند و هم چنين نيكوتين باعث مي شود اكسيژني كه نوزاد لازم دارد كم به او برسد. 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، اثرات مخرب سيگار كشيدن در بارداري بر روي جنين شامل موارد زير مي شود  : 

كم وزني و نارسي هنگام تولد 

سقط جنين

آسم در كودكي 

سرطان دوران كودكي 

اختلالات و نقص عضوهاي مادرزادي

توجه ضعيف

هوشبهر پايين 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/314/اثرات-سيگار-كشيدن-در-بارداري-و-نحوه-اثر-آن-بر-جنين.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۴:۱۶

 

قبل از اقدام به بارداري بايد خانم ها  يك سري آزمايشات و چك آپ مهم را انجام دهند تا از سلامت و وضعيت بدني و ميزان آمادگي خود براي فرزنددارشدن اطلاع پيدا كنيد . هدف مراقبت هاي دوران بارداري بهبود زندگي مادر و كودك مي شود . مشاوره قبل از بارداري ، توسط ماماها انجام مي شود  ، اين رويكرد پيشگيرانه از ابتلا به برخي مشكلات جلوگيري مي كند و با افزايش آگاهي مادران در رابطه با مسايل و مشكلات زمان اقدام به بارداري باعث كاهش اضطراب مادران مي شود . 

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ، مراقب هاي قبل از بارداري به دو دسته عادت هاي بد پيش از بارداري و عادت هاي خوب پيش از بارداري تقسيم مي شود . عادت هاي موثر قبل از بارداري شامل ؛ مراجعه به پزشك ، دندان پزشك ، مصرف اسيد فوليك ، كنترل وزن ، تغذيه سالم ، ورزش كردن ، آمادگي براي بچه دار شدن است كه در خانم ها بايد رعايت شود البته مردان هم بايد قبل از اقدام به بارداري عادت هاي خوب قبل از بارداري مانند موارد بالا را رعايت كنند . هم چنين ، بايد بيضه هاي خود را خنگ نگه دارند . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/280/عادت-هاي-خوب-پيش-از-بارداري.html


 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۷:۴۹


صرع بزرگ يا صرع تشنجي يكي از انواع شديد صرع مي باشد كه همراه با تشنج و علايم شديدي است . صرع بزرگ يك مرحله خبركننده دارد كه " اورا " ناميده مي شود و 5 نشانه دارد : 

اوراي حركتي ، اوراي حسي ، اوراي حواسي ، اوراي رواني ، اوراي احشايي 

به استناد سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، صرع بزرگ يا تشنجي 3 مرحله دارد : 1. مرحله انقباضي : در اين مرحله بيمار به زمين مي افتد ، عضلات كشيده مي شوند ، سر به عقب مي افتد و بدن سفت شده و تنفس قطع مي شود . اين مرحله 15 تا 20 ثانيه طول مي كشد . 

2.مرحله تشنجي : عضلات صورت ، بدن و دست ها به شدت تكان مي خورند و با گاز گرفتن زبان ، كف كردن دهان ، كبودي رنگ صورت و گاهي دفع ادرار همراه است . اين مرحله 1 تا 3 دقيقه طول مي كشد . 

3.مرحله اغما : در اين مرحله تمام عضلات بدن بيمار شل هستند و بيمار به خواب عميقي فرو مي رود .


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/309/صرع-بزرگ-؛-مراحل-و-نشانه-ها.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۸:۵۰

 

اختلالات عصبي رشدي، اختلالاتي هستند كه در آن ها ، رشد و تحول صحيح دستگاه عصبي مركزي يا مغز مختل مي شود . اين اختلالات اغلب قبل از اين كه كودك تحصيلات رسمي در مدرسه را شروع كند در او شروع مي شوند . اين اختلالات اغلب با هم اتفاق مي افتند مثلاً كودكي كه بيش فعالي دارد مشكلات يادگيري مانند مشكل خواندن ، نوشتن يا رياضي هم دارد .

به نقل از سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، انواع مختلفي از اختلالات در طي دوران كودكي وجود دارد كه علائم هر اختلال رشدي بسته به نوع مشكل متفاوت است . به عبارت ديگر از انواع اختلالات عصبي رشدي مي توان به عقب ماندگي ذهني ، اختلالات ارتباط ، اوتيسم ، بيش فعالي ، اختلالات يادگيري و اختلالات حركت اشاره كرد .

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۷:۲۸

به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، تقويت حس قدرداني از همسر كار ساده اي است و سخت نيست ولي تاثيرات بسيار مثبيت روي زندگي مشترك و پايدار شدن آن دارد . در ادامه تمريني را به شما آموزش مي دهيم كه با استفاده از آن مي توانيد حس سپاسگذاري و قدرداني از همسرتان را تقويت كنيد . 

قبل از شروع تمرين ابتدا پرسشنامه ارزيابي حس دلبستگي و تمجيد در زندگي مشترك را پر كنيد و سپس از فهرست زير فقط 3 مورد را كه به نظر شما به خصوصيات همسرتان نزديك است و شخصيت او را توصيف مي كند علامت بزنيد .

 1. عاشق پيشه 
 2. حساس 
 3. شجاع
 4. باهوش 
 5. با ملاحظه 
 6. دست و دلباز 
 7. وفادار 
 8. صادق
 9. قوي 
 10. با انرژي 
 11. جذاب 
 12. با اراده 
 13. خلاق 
 14. خيال پرداز 
 15. سر حال 
 16. خوش تيپ 
 17. جالب 
 18. حمايت گر 
 19. شوخ 
 20. انديشمند 
 21.  ... ( براي مطالعه بقيه ويژ گي ها به مقاله اصلي مراجعه كنيد )
اكنون براي هركدام از موارد كه علامت زديد به شكل زير يك رويداد مانند خاطره را بنويسيد تا اين ويژگي همسر شما را به خوبي نشان دهد . 
خصوصيت : .............................
رويداد ........................................................................................
حال جواب هاي خود را با همسرتان در ميان بگذاريد و راجع به ويژگي هاي ارزشمندش با او صحبت كنيد . 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليلك كنيد : 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]