تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
taban
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۵:۳۶

 

يك شخص زماني كه احساس كند كه دارد كمتر از آن چيزي است كه بايد داشته باشد و شخص ديگري آن را دارد حس حسادت در او به وجود مي آيد . حسادت نتيجه ان است كه فرد احساس آشفتگي ، ناتواني ، پوچي ، آسيب پذيري و ترس دارد . 

به بيان سايت روان شناسي اجتماعي فيليا ، حسادت رفتار و عملي است كه فرد در مقابل عدم موفقيت در رقابت با ديگران ، از خود نشان مي دهد . انسان به پيرفت و تكامل علاقه دارد و اگر خودش قادر به پيسشرفت نباشد پيشرفت ديگران را مورد حمله قرار مي دهد و با حسادت هم به خودش و هم اطرافيانش صدمه مي زند . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد .


www.heyvafamily.com/web/articles/view/315/حسادت-چيست.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۳:۴۴


سيگار كشيدن عوارض زيادي هم باري مادر و هم براي جنين دارد . تحقيقات نشان داده اند سيگار كشيدن در بارداري با نارس بودن جنين و سقط جنين ارتباط دارد . در اثر مصرف سيگار رگ هاي خوني به دليل وجود نيكوتين تنگ مي شوند  و جريان خون به رحم كم مي شود  و باعث مي شود جفت به صورت غيرعادي رشد كند و هم چنين نيكوتين باعث مي شود اكسيژني كه نوزاد لازم دارد كم به او برسد. 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، اثرات مخرب سيگار كشيدن در بارداري بر روي جنين شامل موارد زير مي شود  : 

كم وزني و نارسي هنگام تولد 

سقط جنين

آسم در كودكي 

سرطان دوران كودكي 

اختلالات و نقص عضوهاي مادرزادي

توجه ضعيف

هوشبهر پايين 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/314/اثرات-سيگار-كشيدن-در-بارداري-و-نحوه-اثر-آن-بر-جنين.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۴:۱۶

 

قبل از اقدام به بارداري بايد خانم ها  يك سري آزمايشات و چك آپ مهم را انجام دهند تا از سلامت و وضعيت بدني و ميزان آمادگي خود براي فرزنددارشدن اطلاع پيدا كنيد . هدف مراقبت هاي دوران بارداري بهبود زندگي مادر و كودك مي شود . مشاوره قبل از بارداري ، توسط ماماها انجام مي شود  ، اين رويكرد پيشگيرانه از ابتلا به برخي مشكلات جلوگيري مي كند و با افزايش آگاهي مادران در رابطه با مسايل و مشكلات زمان اقدام به بارداري باعث كاهش اضطراب مادران مي شود . 

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ، مراقب هاي قبل از بارداري به دو دسته عادت هاي بد پيش از بارداري و عادت هاي خوب پيش از بارداري تقسيم مي شود . عادت هاي موثر قبل از بارداري شامل ؛ مراجعه به پزشك ، دندان پزشك ، مصرف اسيد فوليك ، كنترل وزن ، تغذيه سالم ، ورزش كردن ، آمادگي براي بچه دار شدن است كه در خانم ها بايد رعايت شود البته مردان هم بايد قبل از اقدام به بارداري عادت هاي خوب قبل از بارداري مانند موارد بالا را رعايت كنند . هم چنين ، بايد بيضه هاي خود را خنگ نگه دارند . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد :www.heyvafamily.com/web/articles/view/280/عادت-هاي-خوب-پيش-از-بارداري.html


 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۷:۴۹


صرع بزرگ يا صرع تشنجي يكي از انواع شديد صرع مي باشد كه همراه با تشنج و علايم شديدي است . صرع بزرگ يك مرحله خبركننده دارد كه " اورا " ناميده مي شود و 5 نشانه دارد : 

اوراي حركتي ، اوراي حسي ، اوراي حواسي ، اوراي رواني ، اوراي احشايي 

به استناد سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، صرع بزرگ يا تشنجي 3 مرحله دارد : 1. مرحله انقباضي : در اين مرحله بيمار به زمين مي افتد ، عضلات كشيده مي شوند ، سر به عقب مي افتد و بدن سفت شده و تنفس قطع مي شود . اين مرحله 15 تا 20 ثانيه طول مي كشد . 

2.مرحله تشنجي : عضلات صورت ، بدن و دست ها به شدت تكان مي خورند و با گاز گرفتن زبان ، كف كردن دهان ، كبودي رنگ صورت و گاهي دفع ادرار همراه است . اين مرحله 1 تا 3 دقيقه طول مي كشد . 

3.مرحله اغما : در اين مرحله تمام عضلات بدن بيمار شل هستند و بيمار به خواب عميقي فرو مي رود .


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/309/صرع-بزرگ-؛-مراحل-و-نشانه-ها.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۸:۵۰

 

اختلالات عصبي رشدي، اختلالاتي هستند كه در آن ها ، رشد و تحول صحيح دستگاه عصبي مركزي يا مغز مختل مي شود . اين اختلالات اغلب قبل از اين كه كودك تحصيلات رسمي در مدرسه را شروع كند در او شروع مي شوند . اين اختلالات اغلب با هم اتفاق مي افتند مثلاً كودكي كه بيش فعالي دارد مشكلات يادگيري مانند مشكل خواندن ، نوشتن يا رياضي هم دارد .

به نقل از سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ، انواع مختلفي از اختلالات در طي دوران كودكي وجود دارد كه علائم هر اختلال رشدي بسته به نوع مشكل متفاوت است . به عبارت ديگر از انواع اختلالات عصبي رشدي مي توان به عقب ماندگي ذهني ، اختلالات ارتباط ، اوتيسم ، بيش فعالي ، اختلالات يادگيري و اختلالات حركت اشاره كرد .

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۷:۲۸

به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، تقويت حس قدرداني از همسر كار ساده اي است و سخت نيست ولي تاثيرات بسيار مثبيت روي زندگي مشترك و پايدار شدن آن دارد . در ادامه تمريني را به شما آموزش مي دهيم كه با استفاده از آن مي توانيد حس سپاسگذاري و قدرداني از همسرتان را تقويت كنيد . 

قبل از شروع تمرين ابتدا پرسشنامه ارزيابي حس دلبستگي و تمجيد در زندگي مشترك را پر كنيد و سپس از فهرست زير فقط 3 مورد را كه به نظر شما به خصوصيات همسرتان نزديك است و شخصيت او را توصيف مي كند علامت بزنيد .

 1. عاشق پيشه 
 2. حساس 
 3. شجاع
 4. باهوش 
 5. با ملاحظه 
 6. دست و دلباز 
 7. وفادار 
 8. صادق
 9. قوي 
 10. با انرژي 
 11. جذاب 
 12. با اراده 
 13. خلاق 
 14. خيال پرداز 
 15. سر حال 
 16. خوش تيپ 
 17. جالب 
 18. حمايت گر 
 19. شوخ 
 20. انديشمند 
 21.  ... ( براي مطالعه بقيه ويژ گي ها به مقاله اصلي مراجعه كنيد )
اكنون براي هركدام از موارد كه علامت زديد به شكل زير يك رويداد مانند خاطره را بنويسيد تا اين ويژگي همسر شما را به خوبي نشان دهد . 
خصوصيت : .............................
رويداد ........................................................................................
حال جواب هاي خود را با همسرتان در ميان بگذاريد و راجع به ويژگي هاي ارزشمندش با او صحبت كنيد . 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليلك كنيد : 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۲:۱۹


جان گاتمن هفت رمز براي داشتن ازدواج موفق را بيان كرده است . رمز دوم ازدواج موفق ، تقويت حس دلبستگي و تمجيد است . شروع يك رابطه معمولا بسيار پر هيجان و لذت بخش است ولي در تلاطم هاي زندگي ممكن است اين علاقه كم شود ، اگر اين اتفاق افتاد بايد به جاي دست روي دست گذاشتن و يا دامن زدن به مشكل به دنبال راه چاره بود   زوجيني كه نكته مثبتي از تاريخچه زندگي زناشويي خود در ذهن دارند احتمال دارد آينده خوبي داشته باشند و مشكلاتشان حل شود اما وقتي خاطرات خوش از بين رفته باشد يا با ناراحتي از آنها ياد شود نشانه آن است كه اين رابطه به كمك جدي نياز دارد . به نقل از سايت مشاوره خانواده ، دلبستگي ، تمجيد و ستايش همسر باعث مي شود هميشه حس خوبي از فكر كردن به همسرتان داشته باشيد و با نگاه كردن به گذشته و مرور خاطرات شيرين بيشتر به همديگر و به زندگي مشتركتان علاقه مند شويد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد حس دلبستگي و تمجيد بر روي لينك زير كليك كنيد :


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۶:۲۹

براي يك ازدواج موفق صميميت و دوستي هسته اصلي و عامل اصلي موفقيت مي باشد و اين احساسات است كه باعث تداوم زندگي مشترك مي شود. وجود حس دلبستگي و تمجيد دومين رمز موفقيت يك ازدواج است .

سايت مشاوره روانشناسي فيليا براي ازريابي دلبستگي در زندگي مشترك پرسشنامه اي را ارايه داده است كه در ادامه به بخش هايي از آن اشاره مي كنيم ولي براي دريافت كامل پرسشنامه به لينك مقاله در اين سايت مراجعه نماييد .

براي ارزيابي سطح فعلي و ميزان موجود دلبستگي و تمجيد به سوال هاي زير پاسخ دهيد . جلوي هر كدام درست يا غلط بودن آن را بنويسيد و بابت هر سوال درست به خود يك امتياز بدهيد .اگر مجموع نمراتتان ده يا بالاتر باشد ، بيانگر پايداري ازدواج شماست.

 1.  من به سهولت مي توانم سه عنصر قابل تحسين در همسرم نام ببرم 
 2. هر وقت از هم دوريم با شوق و دلبستگي به يادش هستم 
 3. هميشه راهي پيدا مي كنم تا به نوعي به او بگويم دوستش دارم
 4. همواره با محبت فراوان او را در آغوش مي فشارم و مي بوسم 
 5. همسر من خيلي به من احترام مي گذارد 
 6. ...
براي مطالعه متن كامل مقاتله روي لينك زير كليلك كنيد :


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۴:۳۹

زندگي مشترك نياز به شناخت و آگاهي دارد ، در اين مقاله تمريني را به شما ياد مي دهيم كه بيشتر مي توانيد با دنياي همسرتان آشنا شويد و با هم يك نقشه راه عشق بكشيد .

به گفته سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ،  تمرين شناخت علايق همسر يك بازي است كه دو مرحله دارد : 

مرحله اول : هر كدام يك كاغذ و خودكار برداريد ، 20 عدد از 1 تا 60 انتخاب كنيد و سمت راست كاغذ بنويسيد . 
مرحله دوم : فهرستي از سوال هاي شماره دار در ادامه مطلب آمده است . از بالاي ستون عددهايتان شروع كنيد و عدد را به به سوال مرتبط با آن متصل نماييد .

در ادامه تعدادي از سوالات تمرين نقشه راه عشق را مي آوريم ، براي مطالعه همه سوالات مقاله اصلي را بخوانيد :

1. اسم دو نفر از دوستان نزديك مرا بگو 
2. موسيقي دان و يا ساز مورد علاقه من كدام است ؟
3. در اولين ملاقاتمان چه لباسي به تن داشتم ؟ 
4. سرگرمي مورد علاقه من چيست ؟ 
5. من كجا به دنيا آمده ام ؟
6. ... 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :taban
تاريخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۹:۳۳

اولين رمز ازدواج موفق كه دكتر جان گاتمن معرفي كرده است شناخت و اصلاح نقشه عشق و آشنايي با دنياي دروني همسر نام دارد . بساري از زوجين به جزئيات زندگي همسر خود توجه نمي كنند و ر مقابل زوجين هوشمند و با عاطفه اي هستند كه با دنياي دروني هم آشنايي نزديكي دارند و راه وردو به دنياي همسرشان را پيدا كرده اند . زوجيني كه نقشه عشق كاملي دارند فضاي كافي براي شناخت همديگر در زندگي زناشويي به وجود آورده اند و از آرزوها ، رويا ها و اهداف طرف مقابل اطلاع دارند.

به بيان مشاوره خانواده فيليا ، ضرورت داشتن نقشه راه عشق در زندگي مشترك اين است كه زوجيني كه اطلاعات كاملي از روحيات و اخلاقيات و خواسته هاي هم داشته باشند در طوفان ها و مشكلات زندگي مشترك بيشتر دوام مي آورند .بچه دار شدن ، بازنشستگي ، تغير شغل ، مهاجرت ، بيماري و .. همگي از جمله مسائلي هستند كه اگر زوجين نقشه راه عشق را نداشته باشند در مواجهه با اين تغيرات گمراه شده و زندگي زناشويي شان در معرض فروپاشي قرار مي گيرد . 


براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/291/رمز-اول-ازدواج-موفق-؛-آشنايي-با-دنياي-دروني-همسر.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ]